Hradecká ulice bude opravena komplexněji

regiony

Součástí rekonstrukce křižovatky Mileta je i oprava Hradecké ulice, na které se měla původně vyměnit pouze vrchní vrstva vozovky.

Hradecká ulice bude opravena komplexněji
Ilustrační foto
28. května 2024 - 08:00

Po zjištění, že ulice vykazuje pokročilé síťové trhliny, se město rozhodlo pro změnu a provede zásadnější opravy, které zvýší její životnost a bezpečnost. Náklady na tyto změny v průběhu stavby jsou vyčísleny na více než čtyři miliony korun bez DPH.

Město se rozhodlo pro opravu všech vrstev na Hradecké ulici, aby byla sjednocena životnost vozovky. V opačném případě by hrozilo riziko, že by se ulice musela opravovat za několik let znovu. „Celou velkou investiční akci křižovatka Mileta doplníme ještě zásadnější úpravou Hradecké ulice v úseku od Sokolské po pěší vstup do kampusu univerzity. Tato změna povede ke zvýšení bezpečnosti chodců a cyklistů. Provedení těchto úprav městu navíc poskytuje příležitost k dosažení trvanlivějšího a hospodárnějšího řešení opravy celé komunikace. Během stavby bylo zjištěno, že stav komunikace je horší, než se původně předpokládalo, což vyžaduje zásadní opravy pro dlouhodobou životnost. Navíc je racionální využít současné uzavírky pro provedení těchto prací, čímž minimalizujeme budoucí dopravní omezení,“ říká náměstek primátorky odpovědný za oblast strategického rozvoje a investic Lukáš Řádek.V současné době je pod Hradeckou ulicí pokládána nová dešťová kanalizace a provedeny budou i přípojky. Samotná úprava ulice v délce 250 metrů byla zahájena v dubnu a hotova bude dubnu příštího roku. Ve stejném termínu by mohla být dokončena také Sokolská ulice. Celkem vydá město na opravy křižovatky Mileta více než 190 milionů korun bez DPH.

Kralovehradeckenovinky.cz informoval Ing. Petr Vinklář, vedoucí odboru kancelář primátora, Magistrát města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz,foto:arch)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?