Jihočeskou metropoli poctila svou návštěvou skupina konzulů

regiony

Do české metropole dorazilo v těchto dnech téměř 170 honorárních konzulů z 90 zemí světa. V průběhu třídenního setkání, které letos proběhlo 19. až 21. června, se honorární konzulky a konzulové věnovali především konzulární, krajanské a kulturní agendě.

Jihočeskou metropoli poctila svou návštěvou skupina konzulů
Návštěva
23. června 2024 - 07:30

Nedílnou a neméně důležitou součástí jejich porady byla i exkurze do krajů a návštěva významných českých firem.
Nemalá skupina z nich navštívila v rámci této plánované exkurze dne 21. června také Jihočeský kraj, kde se seznámila s výrobními postupy ve světově známých podnicích jako je výrobce psacích a výtvarných potřeb českobudějovický KOH-I-NOOR HARDTMUTH a národní podnik pivovar Budějovický Budvar.

V průběhu své návštěvy Českých Budějovic se konzulové, kteří dorazili například z Mauriciu, Gibraltaru nebo Papuy Nové Guiney a mají zájem o dění v jihočeském kraji, dozvěděli o zajímavostech a atraktivitách jihočeského regionu přímo od ředitele Jihočeské centrály cestovního ruchu Petra Soukupa. Mimořádně zajímavé rozhovory proběhly například i s hosty z USA, Norska, Brazílie nebo třeba Guadeloupe.

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) je organizace zřízená Jihočeským krajem k výkonu funkce destinačního managementu pro region jižní Čechy. Hlavním cílem je realizace projektů zaměřených na rozvoj turistické nabídky a prezentace regionu jako turisticky atraktivní destinace v tuzemsku i zahraničí. Tvoří produktové linie a zajišťuje vydávání tištěných propagačních materiálů. JCCR je provozovatelem Informačního systému cestovního ruchu Jihočeského kraje na www.jiznicechy.cz. JCCR koordinuje činnost turistických oblastí na území Jihočeského kraje, spolupracuje s městy a obcemi, infocentry a subjekty cestovního ruchu z veřejného i soukromého sektoru. Úzce spolupracuje s agenturou CzechTourism, včetně jejích zahraničních zastoupení, komunikuje a spolupracuje se zahraničními partnery při tvorbě a realizaci přeshraničních projektů.

Jihočeskénovinky.cz informovala Tereza Procházková, Jihočeská centrála cestovního ruchu.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:jccr)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif