Martina Sáblíková se musela podrobit operaci hned po příletu z Calgary

regiony

„Chtěla bych poděkovat rychlé reakci pana docenta Pilného a celé nemocnici v Novém Městě na Moravě,“ vzkazuje několikanásobná olympijská vítězka a naše rychlobruslařská jednička Martina Sáblíková.

Martina Sáblíková se musela podrobit operaci hned po příletu z Calgary
doc. MUDr. Jaroslav Pilný, PhD. a Martina Sáblíková
27. února 2024 - 11:00

Problémy s kotníkem měla Martina Sáblíková už v době závodů, i s nimi ale dokázala vybojovat bronz na mistrovství světa.

Už při prvních obtížích kontaktovala novoměstského primáře ortopedie doc. MUDr. Jaroslava Pilného, PhD., který je jejím „dvorním“ lékařem. „Její zdravotní problémy jsme řešili nejdříve na dálku, což není jednoduché. Po trojce už měla poměrně velké bolesti, poslala mi fotky a věděli jsme, že je s tím potřeba něco dělat,“ začíná vyprávět primář ortopedie.

Následující závod na pět tisíc metrů zvládla Martina skvěle. Opět se postavila na stupně vítězů. „Musím před ní smeknout. Musela mít už velké bolesti při závodech, a přitom dosáhla takovýchto skvělých výsledků. Klobouk dolů,“ vysekl Martině Sáblíkové poklonu novoměstský ortoped.

Její první cesta po příletu ze zahraničí vedla do novoměstské nemocnice. Tam už šlo vše ráz na ráz. „Udělali jsme předoperační vyšetření, a během pár hodin byla odoperovaná. Pak následovala dvoudenní hospitalizace a teď ji bude čekat rekonvalescence. Vážím si naší vzájemné důvěry, ona věří, že jí pomůžu, a já věřím, že dodrží všechna má doporučení. Je to hlavní důvod pro to, aby mohla ještě dlouho závodit,“ konstatuje doc. MUDr. Jaroslav Pilný, PhD.
NovinkyVysočina.cz informovala Helena Zelená Křížová, tisková mluvčí, Nemocnice Nové Město na Moravě.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto: Nemocnice Nové Město na Moravě)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 16%
transparent.gif transparent.gif
Ne 69%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif