Město Karlovy Vary změní dopravní režim v části Moskevské ulice

regiony

V části Moskevské ulice v Karlových Varech dojde v pondělí 20. května ke změně dopravního režimu. Zvýší se bezpečnost i počet parkovacích míst.

Město Karlovy Vary změní dopravní režim v části Moskevské ulice
Magistrát města Karlovy Vary
20. května 2024 - 12:00

V úseku před Základní školou Dukelských hrdinů, tedy mezi sídlem městské policie a budovou magistrátu bude úpravou svislého a vodorovného dopravního značení komunikace zjednosměrněna. Průjezd bude možný pouze ve směru od Tuhnic. Změní se i systém parkování a navýší jeho kapacita.

„Hlavním motivem je zajištění větší bezpečnosti žáků navštěvujících místní základní školu. Při stávajícím dopravním řešení zde zejména v ranní špičce dochází k nebezpečným, často i kolizním situacím. Zjednosměrnění tohoto úseku napomůže větší bezpečnosti všech účastníků provozu a pomůže i plynulosti dopravy. Zároveň nám umožní navýšit parkovací kapacitu. Podobné řešení se nám již osvědčilo u jiných škol, konkrétně u ZŠ Krušnohorská na Růžovém vrchu a u ZŠ J. A. Komenského v Drahovicích,“ vysvětluje radní pro dopravu Petr Bursík.

V levé části komunikace se změní směr šikmého parkovacího stání, v pravé části podél chodníku budou vytvořeny dva parkovací zálivy podélného parkování. Pro komfortní výstup z vozidel bude odstraněno zábradlí na chodníku. Kapacita šikmého stání zůstane zachována, podél komunikace vznikne dvanáct nových míst. V lokalitě bude platit režim parkoviště s kotoučem s dobou stání maximálně 60 minut ve všední dny v časech od 8 do 17 hodin.Změna bude provedena v pondělí 20. května v dopoledních hodinách. V lokalitě je naplánováno blokové čištění a úpravě vodorovného dopravního značení tak nebudou bránit parkující vozidla.

Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.mmkv)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?