Mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly dokončeny výspravy silnice

regiony

Na silnici II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly na konci uplynulého týdne dokončeny velkoplošné výspravy komunikace, oproti původnímu plánu překročily 35 tisíc metrů čtverečných. Další práce již brzy začnou.

Mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly dokončeny výspravy silnice
Opravená silnice
18. června 2024 - 11:30

Práce vyšly na více než 17,5 milionu korun včetně daně. Zároveň se ještě na letošní rok plánuje první etapa celkové rekonstrukce silnice, která je dlouhodobě velmi výrazně zatěžována nejen osobní, ale i nákladní kamionovou dopravou.

„Velkoplošné výspravy nejvíce poškozených úseků v celkovém rozsahu přibližně 35 tisíc metrů čtverečných byly v tuto chvíli nejrychlejším možným řešením tak, abychom zabránili degradaci povrchu vozovky od lesního úseku u Letohradu až po železniční přejezd u Černovíru. Řešili jsme výspravy živičného krytu vybraných úseků s tím, že jsme po celou dobu oprav zachovali provoz na komunikaci, která je velmi využívaná nejen osobní, ale i nákladní dopravou. Celkové náklady přesáhly 17,5 milionu korun,“ sdělil náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš s tím, že k původně vytipovaným úsekům Správa a údržba silnic Pardubického kraje po dohodě se samosprávami přidala ještě část silnice mezi Dolní Dobroučí a Letohradem, které se realizují.

Důležitou zprávou pro obyvatele Dolní Dobrouče je,  že v obci se kvůli rekonstrukci kanalizace vynechá při výspravách zhruba 110 metrů komunikace. Práce na kanalizaci mají začít zhruba do měsíce a obec následně zajistí opravu silnice. Na tomto postupu se dohodla Správa údržba silnic Pardubického kraje se zástupci samospráv.Práce na silnici II/360 však pro letošní rok nekončí. Kraj chce zahájit první etapu komplexní rekonstrukce této komunikace mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem. „Také na základě jednání se starosty obou měst a Správou a údržbou silnic Pardubického kraje jsme rozdělili komplexní rekonstrukci této silnice do několika etap. Nultou etapou byly plošné výspravy, první etapou je pak úsek od okružní křižovatky ulic Cihlářská a Letohradská až po železniční přejezd u Černovíru. V tomto případě očekáváme dokončení prací ve druhém pololetí příštího roku také s ohledem na klimatické podmínky, které v této oblasti nebývají příznivé a stavební sezonu mohou zkrátit,“ nastínil hejtman Martin Netolický s tím, že opravy dalších úseků budou pokračovat také v návaznosti na možnosti krajského rozpočtu.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif