Muzeum Vysočiny Jihlava: Pojďte s námi do zoo!

regiony

Na letní prázdniny je do Kavárny Muzeum připravena nová výstava – od 9.července do 1.září zdebude k vidění výstava fotografií zachycujících jak běžné každodenní situace, tak i vzácné aneopakovatelné momenty nejen ze života zvířat v jihlavské zoo.

Muzeum Vysočiny Jihlava: Pojďte s námi do zoo!
Z plakátu k akci
8. července 2024 - 11:00

Uvidíte snímky, které zachycují zvířata v různých ročních obdobích – při jarních kratochvílích, letním slunění i koupání, podzimní ochutnávce dýní i při zimním odpočinku.

Autorkou fotografií je Daniela Oberreiterová a jak sama říká: „Být fotografem v zoo je někdy velká výzva. Zvířata totiž nepřesvědčíte, aby chvilku postála v úhlu, který vám vyhovuje. Aby se přesunula do jiné části výběhu, kde roste zeleň, a fotka by tak hezky vynikla. Nebo aby zopakovala stejný výraz či pohyb, ve kterém jste je nestihli vyfotit. Fotografování v zoo si vyžaduje spoustu času a trpělivosti. My naštěstí máme výhodu, že se můžeme obrátit na ochotné chovatele, kteří nám často pomáhají, a my se tak můžeme dostat ke zvířatům blíže než běžný návštěvník zoo. Přesto je třeba si některé momenty „vysedět“ i několik hodin u výběhu, než se vám poštěstí udělat alespoň pár pěkných snímků. Některé situace jsou zkrátka unikátní a zachytit je přináší nepopsatelnou radost.“

Snad tedy trochu radosti při návštěvě této výstavy pocítíte i vy.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:muzeumvysocina)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?