Na Nový rok čeká Hradec videomapping na staré radnici

regiony

Oslavy Nového roku 2024 by se měly nést v jiném stylu, než jak tomu bylo v předešlých letech. Místo ohňostroje chystá město Hradec Králové velkolepý videomapping promítaný na budovu radnice čp. 1 na Velkém náměstí.

Na Nový rok čeká Hradec videomapping na staré radnici
Hradec Králové
24. září 2023 - 08:00

Tematicky se bude týkat krás a života v Hradci Králové. Záměr uskutečnit tuto světelnou show na svém zasedání schválili radní města, projednávat ho ještě budou také hradečtí zastupitelé.

„O pojetí této tradiční akce jsme v rámci vedení dlouho diskutovali. Víme, že v Hradci jsou milovníci i zapřisáhlí odpůrci ohňostrojů. Nakonec jsme se rozhodli jít novou cestou. Smyslem bylo zvolit takový program pro lidi, aby zažili něco nového, zajímavého a zároveň šetrného k životnímu prostředí. Ostatně nahrazení ohňostroje videomappingem je i v souladu s naším záměrem omezit používání pyrotechniky ve městě,“ uvádí primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.

Novoroční videomapping by měl být promítaný na budovu staré radnice na Velkém náměstí. „Zatím jsme téma videomappingu nestanovili, o jeho konkrétní podobě a provedení budeme ještě s možným dodavatelem jednat. Chtěli bychom se ale zaměřit na krásy našeho města a život v něm. Předpokládáme, že show by měla trvat přibližně do deseti minut,“ říká k plánům náměstkyně pro oblast kultury a cestovního ruchu Ilona Dvořáková. Světelná show by měla být součástí akce První den spolu, kterou pořádá městská Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. „Naplno jsme rozjeli přípravy této akce. Chystáme sice nějaké novinky, ale rozhodně zůstane tradiční podávání čočkové polévky,“ upřesnila náměstkyně Dvořáková. Záměr konání videomappingu na svém zasedání schválili radní města. Projednávat jej bude také hradecké zastupitelstvo spolu s poskytnutím potřebných finančních prostředků ve výši 1,5 milionu korun.

Kralovehradeckenovinky.cz informovala Mgr. Kateřina Rohlíčková, tisková mluvčí Magistrátu města Hradec Králové.

(jv,kralovehradeckenovinky.cz foto:arch)


Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 30%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 29%
transparent.gif transparent.gif