Ostravské cyklostezky dostávají nový povrch

regiony

Společnost Ostravské komunikace do konce října opraví povrchy cyklostezek v Ostravě. Celkem budou rekonstruovány části tras na 13 cyklostezkách.

Ostravské cyklostezky dostávají nový povrch
Ilustrační foto
1. října 2023 - 12:00

„Nejčastěji zasahujeme tam, kde povrchy poškodily kořenové systémy stromů nebo práce na podzemních inženýrských sítích. Ve spolupráci s městem jsme se zaměřili i na povrchy na mostních konstrukcích a také na nevyhovující nezpevněná místa,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka. Opravy si celkově vyžádají zhruba 25 milionů korun.

Přihlíželo se zejména k nerovnostem a stavu povrchů, ale třeba i ke zborceným krajnicím a podobně. Podle výrobního náměstka Ostravských komunikací Petra Uhlíře musela firma zajistit také povolení vstupu na pozemky všech městských částí, kudy vedou opravované trasy. Koordinace probíhala také s Povodím Odry, pro které bylo nutné zpracovat havarijní a povodňový plán.Opravy cyklostezek začaly už v polovině dubna, hotovo má být do 30. října. „Před zahájením jednotlivých oprav podáváme městu informace, které se pak s konkrétními termíny prací na daných cyklotrasách promítají do informačního Mapového portálu města,“ doplnil náměstek Uhlíř.

Co do délky opravovaného úseku si největší zásah vyžádala trasa v Hošťálkovicích, dále cyklostezka v úseku U Boříka - Odra a Proskovická – les ve Výškovicích. Nejčastěji Ostravské komunikace pokládají nový živičný povrch. V posledních dnech například na téměř kilometrovém úseku cyklostezky v Komenského sadech (na připojených snímcích).

Moravskoslezskenovinky.cz informovala Eva Kijonková, tisková mluvčí Ostravských komunikací a.s.,

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:ok)Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 67%
transparent.gif transparent.gif
Ne 17%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif