Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v Bohnicích

regiony

Městská část Praha 8 by mohla díky dohodě s investorem získat novou hasičskou zbrojnici v plánovaném volnočasovém a rezidenčním areálu v Bohnicích v lokalitě Pomořanská. 

Praha 8 by mohla získat novou hasičskou zbrojnici v Bohnicích
Vizualizace nové hasičské zbrojnice
16. června 2024 - 12:30

Radní ve středu odsouhlasili plánovaný prodej pozemku, součástí transakce je i to, že investor v rámci projektu postaví velkorysé zázemí pro dobrovolné hasiče, kteří dnes přežívají v naprosto nedůstojném prostředí v areálu bohnické psychiatrické nemocnice.

Dále městská část získá v rámci transakce opci na koupi bytů pro potřebné profese jako jsou členové IZS, učitelé nebo zdravotní sestry, které chybějí. Celkové plnění investora ve prospěch městské části Praha 8 dosahuje 50 milionů korun. Prodej pozemku u ulice Pomořanská bude ještě projednávat zastupitelstvo.

Investor se dále zaváže, že na své náklady vybuduje multifunkční moderní hřiště se zázemím a horolezeckou stěnou, které nahradí stávající basketbalové hřiště. To bude po dobu výstavby přesunuto na protější pozemek. Areál bude zahrnovat kromě bytů i veřejnosti přístupné vnitřní sportovní prostory včetně bazénu, zařízení péče o seniory a ambulantní zdravotnické zařízení a dětské skupiny. V rámci výstavby vzniknou pro potřeby provozu areálu a obyvatel nových bytů podzemní parkoviště, i zhruba 45 míst venkovních, které budou moci využít současní obyvatelé sídliště. Projekt navrhl renomovaný ateliér Aulík Fišer Architekti.

„Díky prodeji pozemku jsme se dokázali s investorem domluvit i na podobě projektu, který tu vyroste a má potenciál stát se novým lokálním centrem sídliště, zároveň naplní i potřeby městské části. Nebude se tak opakovat situace nedalekého projektu Troja Horizont, kde si majitel pozemku prosadil soudní cestou výstavbu bez jakékoliv dohody s městskou částí," říká Radomír Nepil (ANO), místostarosta pro územní rozvoj. Investor měl u Pomořanské ulice původně v plánu postavit výškové studentské bydlení bez veřejné vybavenosti, s tímto záměrem městská část nesouhlasila.„Bez dobrovolných hasičů by záchranný systém v Praze nemohl fungovat. Podmínky, ve kterých působí, se samozřejmě odrážejí i na chuti a motivaci tuto práci dělat, proto jsem rád, že se jejich situace u nás na Osmičce konečně vyřeší," říká Jiří Vítek (Patrioti), místostarosta pro bezpečnost.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Šalek, Mgr. tiskový mluvčí Úřadu městské části Praha 8.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?