Zikmundova vila na programu festivalu Neznámá země

regiony

Zikmundova vila i letos hostí část programu cestovatelského festivalu Neznámá země. O Rusku a Číně tu budou 24. dubna besedovat novináři Petr Vavrouška a Miroslav Karas, sinolog Ondřej Kučera a investor Pavel Ryba.

Zikmundova vila na programu festivalu Neznámá země
Zikmundova vila
18. dubna 2024 - 07:30

Návštěvníkům se otevře i zahrada u vily, zavítat do ní budou moct v neděli 21. dubna.

Zlínský festival věnovaný cestování už po osmadvacáté nabídne atraktivní program a jedinečné hosty. „Svým zaměřením zcela souzní s životní filozofií Miroslava Zikmunda, proto je jeho vila už třetím rokem partnerem festivalu,“ uvedla ředitelka nadačního fondu Zikmundova vila Dagmar Výlupková.

Letos se ve vile odehraje beseda a panelová diskuse na téma „Rusko a Čína: Jak vnímat velké hráče multipolárního světa“, ve které se o své znalosti a zkušenosti podělí bývalí zpravodajové České televize a Českého rozhlasu v Rusku Miroslav Karas a Petr Vavrouška, sinolog z Univerzity Palackého v Olomouci Ondřej Kučera a podnikatel a investiční expert Pavel Ryba. Beseda se uskuteční ve středu 24. dubna v 18 hodin. Vstupenky lze předem zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku Zlín v přízemí radnice za 350 Kč.

Kromě toho Zikmundova vila zpřístupní zájemcům svou zahradu. Dnem otevřené zahrady bude neděle 21. dubna. Mezi 10. a 18. hodinou zde mají příchozí možnost odpočinout si od každodenního shonu. „Lidé si mohou užít krásy zahrady, projít se v ní, posedět s knihou nebo si opéct přinesený špekáček u ohniště, které pan Zikmund osobně vybudoval,“ doplnila Dagmar Výlupková. Vstup do zahrady je zdarma.

Obě akce se konají díky podpoře Fondů EHP a Norska 2014-2021 v rámci projektu Zikmundova vila – brána do světa.

Zlínskénovinky.cz informovala Kateřina Martykánová, PR manažerka Zikmundovy vily.

(rp,zlinskenovinky.cz,foto:Onomono Photography)


Anketa

Uvítali byste, kdyby se šéfem Evropské komise stal maďarský premiér Viktor Orbán?

Ano 82%
transparent.gif transparent.gif
Ne 9%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 9%
transparent.gif transparent.gif