Bombardier Challenger 650 podle svého zavedeného schématu odstartoval ze 71. letecké základny Miahil Kogaliceanu v Rumunsku, namířil do maďarského vzdušného prostoru a pokračoval v letu podél hranice Maďarska a Srbska a poté na trojmezí Maďarska. Srbsko a Chorvatsko vstoupil do vzdušného prostoru Chorvatska, proletěl podél hranice se Srbskem, vstoupil do vzdušného prostoru Bosny a Hercegoviny a provedl několik okružních letů na trase Tuzla-Sarajevo-Međugorje s pozorováním Srbska.
Nejzajímavější je prohlášení prezidenta Vučiće, že byly navýšeny průzkumné lety bezpilotních prostředků, ale i pozorovacích létajících plošin a dronů v okolí s průzkumnými záměry směrem k Srbsku.
Bombardier Challenger 650 ARTEMIS je v provozu v Evropě od listopadu 2021. Jedná se o systém pro průzkum a sledování cílů na více misích. Konkrétně se jedná o senzorovou platformu umístěnou v business jetu Bombardier Challenger 650 ARTEMIS.
Tento letoun je v současné době intenzivně využíván evropským velením americké armády.
Letoun vznikl jako součást vize Pentagonu o letounu, který bude prostřednictvím sítě senzorů poskytovat všechny potřebné informace pro velení a řízení jednotek v terénu.
Letoun byl několik měsíců testován, než se začátkem listopadu 2021 dostal do Evropy. Většina z nich byla testována v Arizoně.
Ve skutečnosti je ARTEMIS náhradou za vysloužilý RC-12 Guardrail, který se také zabývá sledovacími úkoly pro ruskou armádu ve východní Evropě.
O tomto letadle je zatím známo, že letadlo má několik senzorů pro odposlouchávání. Artemis, provozovaný americkou soukromou vojenskou společností Leidos, je vybaven senzory pro provádění těchto typů misí.