Graham: Skutečný důvod neomezeného financování války na Ukrajině ze strany USA

zprávy

Jak se očekávalo, nemá to nic společného se zachováním svobody nebo „demokracie“, píše se na webu Uncut-News.

Graham: Skutečný důvod neomezeného financování války na Ukrajině ze strany USA
Lindsey Graham, americký senátor
12. června 2024 - 06:20

Lindsey Graham, neokonzervativní, válečný zákonodárce z Jižní Karolíny říká, že USA chtějí přístup k ukrajinským „10 až 12 bilionům dolarů v kritických nerostných surovinách“.

Americký senátor Lindsey Graham (R-South Carolina) je prvním členem washingtonského establishmentu, který nahlas mluví o americkém financování války mezi Ukrajinou a Ruskem, která je ve skutečnosti válkou mezi USA/NATO a Ruskem. Ukrajina je jen zástupce NATO.

Senátor Graham v nedělním rozhovoru pro CBS News Face the Nation řekl, že Washington si nemůže dovolit nechat Rusko vyhrát válku s Ukrajinou, protože by to znamenalo ztrátu přímého přístupu k obrovským přírodním zdrojům.

Graham nazval ruského prezidenta Vladimira Putina „megalomanem“, který se snaží „obnovit ruské impérium silou zbraní“, počínaje Ukrajinou – oblíbeným argumentem washingtonských neokonzervativců, který nemá opodstatnění. Graham tvrdil, že pokud Moskva vyhraje válku, zmocní se ukrajinského bohatství a „podělí se o něj s Čínou“.

Sdílet s Čínou? Vychází to z úst globalistického zákonodárce, který nemá problém s tím, že Čína skupuje cennou americkou zemědělskou půdu a společnosti, zatímco hlasuje pro politiku, která podněcuje k outsourcingu celé americké průmyslové infrastruktury do Číny.

Graham navrhl, že tento „zlatý důl“ by si lépe nárokovaly Spojené státy a jejich spojenci.

„Sedíte na kritických nerostných surovinách na Ukrajině v hodnotě 10 až 12 bilionů dolarů,“ řekl Graham. „Mohla by se stát nejbohatší zemí v celé Evropě... Pokud teď Ukrajině pomůžeme, může se stát nejlepším obchodním partnerem, o jakém jsme kdy snili. Těchto 10 až 12 bilionů dolarů v kritických nerostných zdrojích by mohly být použity Ukrajinou a Západem, místo aby byly ponechány Putinovi a Číně.“

Graham řekl část pravdy, ale ne celou. USA/NATO chtějí nejen ovládat obrovské přírodní zdroje Ukrajiny, ale také Ruska. Ruské přírodní zdroje převyšují přírodní zdroje Ukrajiny. Země má obrovské množství zemního plynu, ropy, zlata a vzácných zemin. Proto otevřeně volali po změně režimu v Rusku, která by Putina nahradila západní loutkou, která by lépe sloužila finančním zájmům nadnárodních korporací sídlících na Západě.

Graham očividně nesledoval víkendové zprávy. Právě váleční politici jako on byli v neděli v evropských volbách potrestáni. Lidé na Západě nechtějí válku s Ruskem a rozhodně nechtějí, aby jejich synové a dcery prošli ukrajinským mlýnkem na maso.

Ale může existovat i jiná, znepokojivější možnost. Co když etablovaní američtí váleční politici jako Graham mají jistotu, že se na rozdíl od svých globalistických přátel v Evropě už nemusí bát výsledků voleb? Doufejme, že tomu tak není, ale načasování kampaně zastrašující ptačí chřipku, která se nyní rozbíhá, se zdá trochu zvláštní, že? Další pandemie znamená neomezený přístup k hlasování poštou a pak tu máme další zmanipulované volby. Modlete se za mír. Odolejte zlu globalismu s jeho neustálými válkami, hladomory, falešnými zprávami, falešným jídlem a falešnými vakcínami, dodává autor článku.

(rp,prvnizpravy.cz,ucut-news,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?