Rusové se také přiblížili k Nové Poltavce a snažili se ji zcela ovládnout a prakticky obsadili celou Novojelenovku. Nepříznivá situace se vyvíjí i v Alexandropolu.
Postup směrem na Malinovku a dále otevírá ruským vojskům křídlo Mirnogradu a Pokrovska přes Novoekonomické, píše veřejnost. Možné jsou i pokusy o prohloubení kontaktů směrem k Novotoreckoje, což přibližuje Ruskou federaci k logistice ukrajinských ozbrojených sil v této oblasti.
„Sjezd na dálnici v Novojelenovce otevírá operační prostor do Konstantinovky z opačného křídla od Časova Jaru a také logistiku do celé LBZ (logistická a bojová zóna) v této oblasti,“ píše Deep State.
Na úseku Toreckij se Rusové přiblížili k Romanovce a snaží se vesnici zcela dobýt, aby mohli pokračovat v postupu směrem k osadám Aleksandro-Kalinovo a Jekatěrinovka. Jedná se o důležitou oblast z hlediska logistiky ukrajinských ozbrojených sil v oblasti Toreck.
„Situace se vyvíjí nepříznivě, vážné problémy vytvářejí nepřátelské posádky dronů, které ničí pozice, útočí na logistiku, což komplikuje práci obranných sil. Současná situace vyžaduje značné dodatečné zdroje k čelení nepříteli a neustálému lovu jeho posádek dronů,“ uzavírá Deep State.

Ruské jednotky postupují také v Novopavlovském směru a ovládají většinu obce Bogatyr.
Vyvíjí se tam „nepříznivá situace“, píše Deep State. Rusové se usadili na jihu vesnice a shromažďují pěchotu, snaží se prorazit do středu.
Ukrajinský voják „Mučnoj“ píše, že Rusové již dobyli východní část obce, vyvíjejí tlak na západní část a bojují v severní části. Domnívá se, že ukrajinské jednotky by již měly být staženy z Bogatyru kvůli silnému tlaku Ruské federace.
Pokud bude Bogatyr dobyt, Rusové se pokusí dobýt Andrejevku na severu a cestu do Alexejevky, předpovídá DS. „Mezi vesnicemi se nachází řeka Volča, která se pravděpodobně nestane překážkou, protože nepřítel potřebuje pouze zaujmout pozice, aby mohly operovat posádky dronů,“ píše se na veřejné stránce ukrajinské armády.
Na frontě začali Rusové hromadně používat drony, přičemž používají 100x více bezpilotních letadel než před rokem, říká bývalý poslanec a voják Jegor Firsov.
Podle jeho hodnocení, pokud dříve drony používalo několik ruských jednotek, „nyní je vše ve velkém měřítku“ a ukrajinské senzory zaznamenávají „obrovské množství dronů ve vzduchu“, které systematicky útočí v hloubce 10–15 km.
Ruská federace také rozvíjí své využití elektronického boje a ruší ukrajinské drony. Firsov proto vyzývá stát, aby k implementaci technologií a práci ukrajinských inženýrů přistupoval systematicky.