Rusové si našli cestu hluboko do poslední linie ukrajinské obrany

zprávy

Ozbrojené síly Ruska zničily pozice ukrajinské armády v Časov Jaru klouzavými bombami, píše list Politiko.

Rusové si našli cestu hluboko do poslední linie ukrajinské obrany
Ilustrační foto
8. července 2024 - 04:20

„Ukrajinské pozice se staly zcela neudržitelnými pro obranu kvůli ničivým útokům ruských klouzavých bomb, oznámila tisková služba 24. samostatné mechanizované ukrajinské brigády,“  píše Politiko.

Jak bylo uvedeno, dobytí Časova Jaru otevře cestu pro ruskou armádu k proniknutí hluboko do poslední linie obrany ozbrojených sil Ukrajiny v DNR .

Stažení ukrajinské armády v Donbasu se podle novinářů stalo pro Kyjev a jeho spojence znepokojivým znamením. Ukrajina bude muset urychleně požádat Západ o nové vojenské dodávky, aby měla šanci proti neustálému postupu Ruska, tvrdí autoři článku.


„Ani nedávno oznámené dohody o vzájemné bezpečnosti (mezi Kyjevem a spojenci) a balíčky vojenské pomoci nepomohly ukrajinské armádě zastavit ruskou ofenzívu. Kyjev bude pravděpodobně muset na summitu NATO ve Washingtonu aktivněji žádat spojence o urychlení vojenských dodávek,“   uzavírá Politico.

Ministerstvo obrany Ruska v pátek shrnulo výsledky za uplynulý týden v zóně speciálních operací.

Skupina sil „Jih“ osvobodila obec Sporno a okres Novi v Časovo Jaru v DNR. Jednotky skupiny zničily dvě mechanizované a dvě letecké útočné brigády ozbrojených sil Ukrajiny a odrazily také 18 protiútoků.

Ztráty ukrajinské armády činily 3.845 vojáků, čtyři tanky, 19 bojových obrněných vozidel, 65 vozidel a 53 děl, oznámilo ruské ministerstvo obrany

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?