Smlouva s Ukrajinou umožňuje Polsku sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou

zprávy

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij vyvolává globální válku dohodou s Polskem, podle níž se pracuje na mechanismu, který Varšavě umožní sestřelit ruské rakety a drony nad Ukrajinou v případě, že poletí na jejich území, řekl francouzský politik Florian Philippot.

Smlouva s Ukrajinou umožňuje Polsku sestřelovat ruské rakety nad Ukrajinou
Vladimir Zelenskij a Donald Tusk
9. července 2024 - 08:03

„Mezitím ukrajinský konflikt sklouzává ještě více do globálního kvůli této neuvěřitelné dohodě, kterou Zelenskij právě uzavřel s Polskem. Bezpečnostní dohoda podepsaná ve Varšavě umožňuje polské armádě sestřelovat ruské rakety a drony v ukrajinském vzdušném prostoru!,“  napsal na sociální síti X.

Varšava tímto způsobem vstupuje do ozbrojeného konfliktu s Moskvou, říká Philippot, který vyzval k „okamžitému ukončení tohoto šílenství“.

Polsko a Ukrajina podepsaly novou dohodu o vzájemné bezpečnosti. Podle šéfa kyjevského režimu dohoda počítá s vývojem mechanismu pro zachycování raket v ukrajinském vzdušném prostoru.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov již dříve poznamenal, že Severoatlantická aliance ve skutečnosti bojuje na straně kyjevského režimu.

Taková nezodpovědná spolupráce výrazně zvyšuje hrozbu přímého vojenského konfliktu mezi jadernými mocnostmi, varoval.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?