Masivní nespokojenost – miliony domácností odmítají platit vysílací poplatek

byznys

Stále více občanů odmítá platit vysílací poplatek. A dělají to potichu. Téměř každá desátá domácnost se své povinnosti vyhýbá, píše se na německém webu Jouwatch.

Masivní nespokojenost – miliony domácností odmítají platit vysílací poplatek
Ilustrační foto
23. července 2025 - 07:20

V Německu nyní přibližně 4 miliony domácností odmítají platit vysílací poplatek. Jde o tichý, ale rostoucí protest proti zrádnému, levicovému, zelenému systému, který už se vyčerpal. Počet upomínek a vynucovacích řízení již léta roste – což jasně ukazuje, že populace má tohoto indoktrinačního stroje v hodnotě 9 miliard eur dost.

Česká televize čelí krizi důvěry, relevance i smyslu

Je pozoruhodné, že odpor je obzvláště patrný v ekonomicky silných regionech. Stále více lidí zpochybňuje legitimitu povinného poplatku, který je vybírán bez ohledu na využívání nebo zájem. Důvod: Pro mnohé ztratilo veřejnoprávní vysílání svůj společenský význam. I když mnozí věří mýtu, že veřejnoprávní vysílání bylo založeno Spojenci po druhé světové válce jako neutrální zdroj informací, mnozí ho vnímají jako zkostnatělou instituci, která tomuto údajnému informačnímu mandátu nedokáže naplnit.

Existuje spousta kritiky: jednostranné zpravodajství, politická zaujatost, mnohamilionové platy ve vedení, neprůhledné struktury a programy, které často ignorují realitu života velkých skupin obyvatelstva. Ti, kteří dnes hledají informace, se obracejí k digitálním alternativám – nezávislým, rozmanitým a obvykle bezplatným. Zejména mladí lidé se od nich odvracejí. Streamovací služby, podcasty, sociální média – to jsou oblasti, kde dnes dochází k formování veřejného mínění.

Skutečnost, že mnoho lidí již nechce platit příspěvky, není náhoda – je to projev vědomého odmítnutí. Tichý protest je účinný, protože systému povinných příspěvků, který ročně vybere přibližně 9 miliard eur, dochází peníze.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,foto:arch.)



Anketa

S návrhem hnutí STAN o zavedení eutanazie, časem možná i od 14 let: