Jiří Weigl

Výkonný ředitel Institutu Václava Klause
[title]
PhDr. Ing. Jiří Weigl, CSc.
Narodil se 21. ledna 1958 ve Strakonicích. Vystudoval ekonomiku zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Praze a arabistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1990 – 1998 působil po boku Václava Klause jako poradce na ministerstvu financí a šéf poradců na úřadu Vlády ČR. V období let 2000 - 2003 pracoval jako výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku a v roce 2003 byl jmenován vedoucím Kanceláře prezidenta republiky. Tuto funkci opustil v roce 2013, kdy se stal výkonným ředitelem Institutu Václava Klause. Je ženatý a má tři děti. Hovoří anglicky, arabsky, rusky a německy. Ve volném čase rád lyžuje a hraje tenis či golf.
.
[title]
KOMENTÁŘ

Jiří Weigl: Přituhuje

Na Západě platilo a dosud platí přesvědčení, že se ho válčení na Ukrajině ve skutečnosti příliš netýká a že oslabuje a vyčerpává především Rusko.

Před 3 dny
[title]
GLOSA

Jiří Weigl: Žijeme v Absurdistánu nebo spíš v blázinci?

Ústavní soud, jehož většinu tvoří soudci navržení prezidentem Pavlem a zvolení údajně konzervativním Senátem, minulý týden judikoval, že rodit děti mohou i úředně potvrzení muži.

Před 10 dny
[title]
GLOSA

Jiří Weigl: Slovenské volby a česká politika

Vítězem slovenských prezidentských voleb se stal dosavadní předseda parlamentu, zkušený a kultivovaný levicový politik Peter Pellegrini.

Před 45 dny
[title]
GLOSA

Jiří Weigl: Co přineslo první kolo slovenských prezidentských voleb

U nás ostře sledované první kolo prezidentských voleb na Slovensku nepřineslo žádná velká překvapení.

Před 59 dny
[title]
GLOSA

Jiří Weigl: 15. března se do Německa nejezdí

15. březen je datum symbolizující největší české ponížení v historii. Na úsvitu toho dne prezident Emil Hácha po brutálním nátlaku „vložil osud národa do rukou Vůdce Německé říše“. Následovala německá okupace se statisíci obětí a přípravou na zničení českého národa.

Před 66 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Jiří Weigl: 15. březen 1939 dnešníma očima

15. březen 1939 patří k tragickým datům naší moderní historie.

Před 69 dny
[title]
GLOSA

Jiří Weigl: Smutné paralely

Minulý víkend v ohlušující záplavě “oslav“ druhého výročí vypuknutí války na Ukrajině a s tím spojené válečné hysterie organizované z nejvyšších míst poněkud zaniklo připomenutí jiného, pro naší zemi zásadního výročí – v neděli uplynulo 76 let od nástupu totality v naší zemi.

Před 87 dny
[title]
GLOSA

Jiří Weigl: Křivé zrcadlo

ČSÚ minulý týden překvapil informací, že meziroční inflace na měsíc leden činila pouze 2,3 %, což nepředpokládal nikdo z „vševědoucích“ analytiků vesměs prognózujících hodnoty nad 3 %.

Před 94 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Jiří Weigl: Paradoxy dnešní doby

Naše současnost je neveselá – zažili jsme největší propad životní úrovně v moderní historii, rekordní inflaci, ekonomika je v recesi, předkovidové úrovně jsme jako jediní v Evropě ještě nedosáhli.

Před 101 dny

Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?