Plzeňský kraj má druhý fotopoint ve tvaru srdce

regiony

Druhé Srdce Plzeňského kraje najdou lidé na severním Plzeňsku - nedaleko Nečtin - cestou při výstupu na vyhlídku Kozelka. Originální lavička je v Nečtinech.

Plzeňský kraj má druhý fotopoint ve tvaru srdce
Druhé Srdce Plzeňského kraje nedaleko Nečtin
4. září 2025 - 07:00

Lavička nabízí krásný pohled do nečtinského údolí, kdy z jednoho úhlu lze vidět např. samotnou obec s kostelem, z jiného úhlu je uprostřed srdce nedaleký nečtinský Špičák. V blízkosti lavičky je také skalní útvar Slon.

Jde o nový turistický cíl na severním Plzeňsku, který je přístupný po celý rok. „Inspirovali nás sami obyvatelé našeho kraje. O první lavičku ve tvaru srdce u Klenčí pod Čerchovem byl krátce po otevření velký zájem a lidé si ji oblíbili. Proto jsme se rozhodli, že zkusíme najít místo pro další. Nečtiny jsou krásné. Je tady celá řada zajímavých míst a Plzeň-sever si Srdce Plzeňského kraje určitě zaslouží,“ říká hejtman Kamal Farhan.

S instalací a výběrem lokality pomohla samotná obec Nečtiny. Lavička je tak umístěna u oblíbeného výšlapu na Kozelku. „Chodí sem hodně lidí a vyhlídka je opravdu atraktivní. Těší nás, že si Plzeňský kraj vybral právě Nečtiny. Lavička nabízí místo příjemného odpočinku a samozřejmě láká k pořízení originálních fotografií,“ dodává starostka Nečtin Marie Krzáková.


První lavičku otevřel kraj začátkem srpna u Klenčí pod Čerchovem u pomníku J. Š. Baara.

Plzenskenovinky.cz informovala Bc. Eva Mertlová, tisková mluvčí Krajského úřadu Plzeňského kraje.

(jv,plzenskenovinky.cz foto:kú)


Anketa

Kdo podle Vás může za nárůst extrémismu, šíření strachu a nenávisti ve společnosti?