Ivo Strejček

politik
[title]
PaedDr. Ivo Strejček
 
Narozen 11. ledna 1962 v Novém Městě na Moravě. Vystudoval Pedagogickou fakultu University Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Vyučuje angličtinu a zároveň i překládá. V letech 1996 - 1997 byl tiskovým mluvčím předsedy vlády Václava Klause a vlády ČR. Od roku 1998 do 2010 pracoval jako člen Zastupitelstva města Žďáru nad Sázavou, členem městské rady byl v letech 2002 - 2005. V Evropském parlamentu působil mezi lety 2004 - 2010 v Hospodářském a měnovém výboru, ve výboru pro vnitřní trh a ve výboru pro zemědělství. Byl členem delegace Evropského parlamentu pro spolupráci s Čínou.

Po skončení mandátu poslance Evropského parlamentu nezastává žádnou politickou funkci v ODS ani žádnou funkci ve veřejném životě v ČR. Je ženatý a má dvě děti, hovoří anglicky a rusky.
 
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Čeští prozápadní „svazáci“. A stačí to?

Na dnech Varšavské smlouvy na Václavském náměstí bylo o devadesát tisíc méně lidí než na Dnech NATO. Myslím, že to vypovídá o tom, na jaké straně česká společnost stojí“, prohlásila věštecky Pekarová Adamová.

Před 11 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Skanzen Evropa a smích Woodyho Allena

Výkladní skříní evropské automobilní produkce býval vždy frankfurtský veletrh. Již není. Byl nahrazen veletrhem Mobility v Mnichově.

Před 18 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Několik odpovědí čtenáři Lidových novin

Lidové noviny (7. 9. 2023) přinesly pod názvem „Co podle Václava Klause musíme a jak tomu opravdu je“ text jednoho ze svých čtenářů, ve kterém se vymezuje proti obsahu projevu Václava Klause „Je smysluplné humanizovat svět?“.

Před 21 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: 21. srpen 1968 a český dnešek

21. srpen 1968 je datum patřící k historickým milníkům českých a slovenských dějin. Ostatně včera se k významu tohoto dne v kontextu české historie ve své mimořádné pondělní glose detailně vyjádřil už Václav Klaus.

Před 39 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Je správné, aby platy učitelů nereflektovaly realitu státního rozpočtu?

Blíží se začátek školního roku a s ním se zintenzivňují i debaty o podobě budoucího rozpočtu ministerstva školství.

Před 47 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Podstatou změny je Pavel, Fremr je pouze jejím důsledkem

Prezident Pavel najednou prohlašuje, že přistoupí ke jmenování soudce Fremra se „zodpovědností a vážností“ a proto prý to „nechce lámat přes koleno“.

Před 53 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Kam s ním (Gogolem)?

… ještě pár slov k Rhodosu

Před 61 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: „Dvě a dvě jsou čtyři.“ A platí to ještě i dnes?

Ve své páteční glose ze dne 23. 6. 2023 Václav Klaus připomněl 120. výročí narození George Orwella zvýrazněním významu dvou jeho děl patřících k nejvýznamnějším knihám 20. století: „Farma zvířat“ a „1984“.

Před 95 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Dvě „drobnosti“, které bychom neměli přehlédnout

Mimo zájem médií probíhá v Bruselu finalizace dohody na pravidlech, podle kterých by členské státy EU měly povinnost pomáhat zvládnout nápor migrantů přicházejících do zemí, jakými jsou Řecko nebo Itálie.

Před 117 dny

Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 66%
transparent.gif transparent.gif
Ne 17%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif