Ivo Strejček

politik
[title]
PaedDr. Ivo Strejček
 
Narozen 11. ledna 1962 v Novém Městě na Moravě. Vystudoval Pedagogickou fakultu University Jana Evangelisty Purkyně v Brně. Vyučuje angličtinu a zároveň i překládá. V letech 1996 - 1997 byl tiskovým mluvčím předsedy vlády Václava Klause a vlády ČR. Od roku 1998 do 2010 pracoval jako člen Zastupitelstva města Žďáru nad Sázavou, členem městské rady byl v letech 2002 - 2005. V Evropském parlamentu působil mezi lety 2004 - 2010 v Hospodářském a měnovém výboru, ve výboru pro vnitřní trh a ve výboru pro zemědělství. Byl členem delegace Evropského parlamentu pro spolupráci s Čínou.

Po skončení mandátu poslance Evropského parlamentu nezastává žádnou politickou funkci v ODS ani žádnou funkci ve veřejném životě v ČR. Je ženatý a má dvě děti, hovoří anglicky a rusky.
 
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Absence historické paměti

Přestože oslavy konce II. světové války jsou již bezmála týden za námi, chci se k nim dnes ještě vrátit slovy, která mi před několika dny ve svém mailu adresovala jedna z našich čtenářek:

Před 9 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Migrační pakt je ohromným nákladem členství ČR v EU s dalekosáhlými důsledky

Českou politickou scénu zleva doprava, od opozice přes koalici, zaměstnala hádka o „výjimku/nevýjimku“ z tzv. Migračního paktu.

Před 30 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Kongres ODS: trapné a beznadějné

O víkendu se konal již 31. kongres ODS. Proběhnul v tichosti, bez valného zájmu veřejnosti.

Před 36 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Co dělat s ministrem školství, který je nepoučitelný?

Ve svém nejnovějším rozsáhlém a analytickém textu s názvem „Dílčí reformy jsou málo, řešením je systémová změna“ v části „Co dělat?“ navrhuje Václav Klaus celou řadu zásadních opatření.

Před 44 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Alespoň na pár hodin se neposmívat

V nákupním středisku nedaleko Moskvy řádili teroristé. V místech, kde do lidí pálili útočníci ze střelných zbraní z bezprostřední blízkosti a mezi oběti vhazovali zápalné pumy, zůstalo 137 obětí a další těžce zranění.

Před 58 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Není už čas „ubrat plyn“?

V těchto dnech si Česká republika připomíná 25. výročí vstupu naší země do NATO.

Před 72 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Minulý týden

Minulý týden si francouzský prezident Macron pozval do Paříže představitele členských států EU. O obsahu jednání existují dvě verze.

Před 79 dny
[title]
GLOSA

Ivo Strejček: Nesouhlasíš s vládou? Hájíš zájmy „Kremlu“!

Protesty zemědělců, kteří k upozornění na své problémy použili i vlastní zemědělskou techniku, proběhly ve Francii, Německu i Belgii.

Před 93 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ivo Strejček: Tři glosy o sebezničení

O víkendu proběhnul sněm opozičního hnutí ANO. Glosovat z této politické události by se dalo leccos.

Před 99 dny

Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?