V Kaplici začnou přípravné práce na stavbě nové okružní křižovatky

regiony

První drobné omezení provozu začne během příštího týdne platit v Kaplici, kde bude na stávající silnici I/3 vybudován nový kruhový objezd.

V Kaplici začnou přípravné práce na stavbě nové okružní křižovatky
Ilustrační foto
2. dubna 2026 - 07:30

Kruhový objezd bude po zprovoznění budovaného úseku dálnice D3 sloužit jako vyústění dálničního přivaděče a zároveň jako vjezd do města.

Od příštího týdne budou na místě probíhat první přípravné práce, při nichž bude vybudována provizorní staveništní komunikace v prostoru vedle stávající hlavní komunikace. Vzhledem k tomu, že v následujících týdnech bude stavební činnost probíhat převážně mimo hlavní tah, bude i omezení provozu pouze minimální. V místě stavby bude zatím snížena maximální povolená rychlost na 70 km/h, přičemž provoz zůstane zachován jedním jízdním pruhem v každém směru.

Po dokončení přípravných prací se v rámci výstavby nové pětiramenné okružní křižovatky o vnějším průměru 60 m budou omezení na silnici I/3 postupně rozšiřovat a upravovat v závislosti na jednotlivých etapách stavby. O změnách v dopravních omezeních budeme vždy včas informovat.

 


Nová okružní křižovatka bude po dokončení rozdělovat provoz následovně:
  • Větev 1: silnice II/154 – obchvat města Kaplice
  • Větev 2: místní komunikace, ulice Linecká – směr Kaplice centrum
  • Větev 3: silnice I/3 – směr České Budějovice
  • Větev 4: dálnice D3
  • Větev 5: silnice I/3 – směr Dolní Dvořiště

Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy společnost MI Roads a.s. za cenu 48,6 mil. Kč bez DPH. Zprovoznění nové okružní křižovatky je plánováno přibližně 7 měsíců od zahájení stavby.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Adam Koloušek, ŘSD.

(rp,jihočeskénovinky.cz,foto:rsd)


Anketa

Měla by česká vláda znovu začít jednat o dovozu ruského plynu a ropy?

Ano 45%
transparent.gif transparent.gif
Ne 28%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 27%
transparent.gif transparent.gif