Bašta: V pekle pořádají výprodej revolucí

politika

Přiznám se, že tahle představa mě napadla, když jsem sledoval počínání aktivistů ve Spojených státech a západní Evropě, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Bašta:  V pekle pořádají výprodej revolucí
Jaroslav Bašta
19. července 2020 - 03:20

Zejména hnutí Black Lives Matter (BLM) a jeho stále upřesňované požadavky vypadají jako kdyby vybíralo ty nejodpornější části všech totalitních ideologií dvacátého století a snažilo se z nich vytvořit nové náboženství. Zároveň je zřejmé, že nezanedbávají ani praktickou stránku věci.
   
Základní myšlenky jejich revolty jsou shodné s čínskou kulturní revolucí (1966 – 1976), která se snažila zlikvidovat čtyři přežitky – staré myšlení, kulturu, obyčeje a návyky. Zapsala se proto do dějin bouráním soch, pálením knih, likvidací muzeí, útoky na tradice reprezentované školstvím a vzděláním obecně. Obyčeje a návyky vzdělaných vrstev po dobu kulturní revoluce nahradily manýry těch nejchudších ze dna společnosti. Dalším rysem shodným s dneškem představovalo veřejné ponižování inteligence, leckdy dobrovolné.
  


Maovu kulturní revoluci ovšem dnes nelze okopírovat, protože tehdy šlo o tyranii většiny. BLM se programově opírá o menšinu (13% populace), takže musí použít další prvek z totalitních ideologií – otevřený neskrývaný černý rasismus maskovaný jako boj proti rasismu bílému. V tomto ohledu přímo navazuje na německý nacismus s jeho antisemitskou teorií a praxí. Zase zde máme nadlidi a podlidi, a tím základním rozlišovacím znakem je barva pleti. V kulturní oblasti a na univerzitách již funguje neskrývaný apartheid – např. spor o to, kdo smí či nesmí koho fotit, či o čem přednášet.
   
Za přímé dědictví nacistického antisemitismu považuji také všechny teze o dědičné vině bělochů za kolonialismus, rasismus a průmyslovou revoluci a snahu, aby lidé, kteří nikdy nebyli otrokáři platili odškodné lidem, kteří nikdy nebyli otroky. Historie je v tomhle neúprosná – v okamžiku, kdy akceptujeme možnost, že existuje princip dědičné kolektivní viny, můžeme si být jisti, že nové Norimberské zákony už někdo napsal. Nejprve nás připraví o důstojnost, pak o majetek a nakonec o život. Nemůžeme se utěšovat tím, že v Evropě oněch 13% potenciálních nadlidí ještě nemáme. Zde se obávám jiného katastrofického vývoje.
   
Migrace z Asie a Afriky tento deficit nepochybně rychle vyrovná, což přinese také pokračující islamizaci Evropské unie. Vývoj ve Spojených státech a v EU nepochybně bude konvergentní. Již dnes se původně neomarxistické hnutí Black Lives Matter zvolna islamizuje. Je tedy jen otázkou času, kdy se k současným asi 72 myšlenkovým směrům Islámu přidá další, který spojí víru výhradně s tmavou barvou pleti. Pak bude mít evropská civilizace problém s nábožensky motivovaným rasismem.
   
Takovou ideologii zatím nemají na skladě ani v pekle.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)Anketa

Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano 42%
transparent.gif transparent.gif
Ne 29%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 29%
transparent.gif transparent.gif