Orbán poděkoval Salvinimu: Jste můj bratr ve zbrani proti migrantům!

zprávy

Maďarský premiér Viktor Orbán poděkoval odstupujícímu italskému místopředsedovi vlády Matteo Salvinimu za jeho úsilí v boji proti nelegální migraci.

Orbán poděkoval Salvinimu: Jste můj bratr ve zbrani proti migrantům!
"Bratři ve zbrani" - Viktor Orbán a Matteo Salvini
31. srpna 2019 - 11:40

Podle Euronews Orbán uvedl, že bez ohledu na vývoj událostí v Itálii, považuje Salviniho za svého bratra ve zbrani v boji za zachování křesťanského dědictví Evropy.

Maďarský premiér Viktor Orban poděkoval odstupujícímu italskému místopředsedovi vlády a lídrovi „Ligy“ Matteo Salvinimu za jeho úsilí v boji proti nelegální migraci a nazval ho bratrem ve zbrani.
 
„Maďaři nezapomenou, že jste byl prvním vůdcem v západní Evropě, který se pokusil zastavit příliv nelegálních migrantů přes Středozemní moře," uvedl Orbán v dopise Salvinimu.


Maďarský předseda vlády uvedl, že bez ohledu na to, jak se události v Itálii formují, považuje Salviniho za svého "bratra ve zbrani v boji za zachování křesťanského dědictví Evropy".
 
Salvini brzy opustí funkce místopředsedy vlády a ministra vnitra. Před několika týdny oznámil zhroucení vládní koalice a vyzval k předčasným volbám. Hnutí 5 hvězd se ale místo toho dohodlo na vytvoření koalice s Demokratickou stranou.

(kou, prvnizpravy.cz, euronews.com, foto: arch.)


Anketa

Kdo podle vašeho názoru tříští a radikalizuje naši společnost?