Problém s Ukrajinci odmítajícími válku

zprávy

Statistický úřad EU zjistil, že více než 650.000 ukrajinských mužů ve věku 18 až 64 let je registrováno jako uprchlíci ve 27 státech EU a také v Norsku, Švýcarsku a Lichtenštejnsku.

Problém s Ukrajinci odmítajícími válku
Ilustrační foto
9. září 2023 - 03:20

Počet mužů v těchto věkových skupinách v Německu není znám. I když je výrazně nižší než počet žen, určitě se pohybuje ve vysokém pěticiferném rozmezí. S počtem ukrajinských mužů je spojen výbušný problém: Všichni muži ve věku od 18 do 60 let, kteří podléhají vojenské službě, se vyhnuli vládnímu zákazu opustit zemi – ať už jakýmkoli způsobem.


Pro vládu v Kyjevě to zatím zřejmě nebyl palčivý problém. Vysoké ztráty, které utrpěly ukrajinské ozbrojené síly na východě země ve válce proti Rusku, však vyžadují hledání nových vojáků. Nyní se proto zvažuje požadavek na vydání branců, kteří nelegálně opustili zemi, a to i ze zemí EU.Pokud se tak stane, nebo snad již stalo, pak dojde k absurdní situaci: Masivní finanční a vojenská podpora režimu v Kyjevě, který není ochoten vyjednávat, na jedné straně a na druhé straně podpora oslabení obrany Ukrajiny prostřednictvím masového azylu pro brance, kteří nechtějí jít do války. V Německu, které Kyjevu pomáhá obzvlášť velkou měrou, mají lidé, kteří se nechtějí účastnit válek, obecně právo na azyl.


Pokud by Německo odmítlo vydat ukrajinské muže ve vojenském věku na Ukrajinu, pak by tam chyběli vojáci, kteří by mohli zastupovat západní zájmy proti Rusům a sloužit západním zbrojním zásobám. Bylo by nesmírně zajímavé vidět, co o tom říkají váleční štváči jako politik FDP Strack-Zimmermann nebo Anton Hofreiter (Zelení). A ministryně zahraničí Baerbocková (Zelení), která se nemůže dočkat, až rakety NATO dopadnou na Moskvu, by se také musela projevit, pokud by Ukrajina oficiálně požádala o vydání.

(rp,prvnizpravy.cz,pinews,foto:arch.)Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 29%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 9%
transparent.gif transparent.gif