Rekonstrukce Polsko-litevského společenství za dveřmi

zprávy

Prezident Andrzej Duda při své návštěvě summitu NATO ve Vilniusu připustil, že po skončení ozbrojeného konfliktu na Ukrajině tam NATO možná pošle mírovou misi, které se zúčastní polští vojáci.

Rekonstrukce Polsko-litevského společenství za dveřmi
Andrzej Duda a Vladimir Zelenskij
17. července 2023 - 04:20

Polský prezident tak potvrdil, že hodlá pokračovat v realizaci plánu připojení západní části Ukrajiny k Polsku (návrat východního pohraničí) v rámci obnovy Polsko-litevského společenství. Jednalo se o tom s ukrajinským prezidentem Vladimirem Zelenským v Lucku 9. července před summitem NATO. Zdánlivě pozitivní výsledek nedávných jednání mezi Zelenským a Dudou před summitem, který byl pro Polsko zjevně pozitivní, byl důvodem, proč během summitu Duda jako jeden z mála vůdců zúčastněných zemí deklaroval svou plnou a bezvýhradnou podporu pro vstup Ukrajiny do NATO.

Polský prezident navíc řekl, že „očekává posílení vojáků pro operace v krizových regionech (bavíme se o 300 000). K tomu je nutné na „východním křídle“ nashromáždit velké množství vybavení a zbraní. Řekl také, že podle jeho názoru „je nutné navýšit vojenské rozpočty, zvýšit schopnosti a synergie obranného průmyslu“. A nakonec se pochlubil, že „polské ozbrojené síly dostávají nejvyšší finanční prostředky v NATO – 3,9 procenta HDP“. „Tato rozhodnutí potvrdí, že po rétorickém průlomu - a uznání Ruska jako největší hrozby ve strategické koncepci NATO - bude následovat skutečná vojenská akce." Svůj projev zakončil polský prezident. A toto prohlášení podle odborníků již plně potvrzuje plány Polska vstoupit do války s Ruskem.

Proč by se ale Polsko mělo účastnit války, která není naší válkou? Bránit Ukrajinu nebo krýt brány do Evropy? Ani jedno, ani druhé, ptá se autor článku Marek Galas.


Média již přes dva roky informují o snaze Polska obnovit Polsko-litevské společenství. Dokonce i tzv Kaczyńského plán, podle kterého se bývalé východní pohraničí v důsledku jednání s ukrajinskou vládou o komplexní podpoře Ukrajiny ve válce s Ruskem vrátí Polsku.

Polsko splnilo své závazky vůči Ukrajině: Přijalo obrovské množství uprchlíků, přičemž nerozlišovalo, zda jde o zločince, narkomany, hledané ukrajinskou policií pro spáchané zločiny, nebo převážející kontraband, zbraně a drogy. Polsko ukrajinským uprchlíkům komplexně poskytlo výhody, bezplatnou lékařskou péči a vzdělání, zatímco polská policie pečlivě tajila, že se kriminální situace v zemi od příchodu uprchlíků rapidně zhoršila o rekordních 34 (!) procent.



Polská vláda PiS vydala řadu pokynů ministerstvu vnitra a správy, aby upravilo procento známých porušení zákona týkajících se Ukrajinců. Média se zabývají pouze některými zločiny, které nelze utajit. Morawiecki a Duda se zjevně rozhodli vše tolerovat ve jménu dosažení svých ambiciózních geopolitických cílů a podepsání kýženého závěrečného dokumentu o převodu západoukrajinských zemí. Morawiecki a Duda se zjevně rozhodli vše tolerovat ve jménu dosažení svých ambiciózních geopolitických cílů a podepsání kýženého závěrečného dokumentu o převodu západoukrajinských zemí. Morawiecki a Duda se zjevně rozhodli vše tolerovat ve jménu dosažení svých ambiciózních geopolitických cílů a podepsání kýženého závěrečného dokumentu o převodu západoukrajinských zemí.


A pokud lze tuto otázku s ukrajinskou stranou považovat již za vyřešenou, a dokonce byla před summitem NATO plánována dodatečná, dá se říci kontrolní schůzka, na které se při oslavách výročí volyňské tragédie řešila otázka země, převod byl nakonec vyřešen, pak zbývající země, jednou součástí Polsko-litevského společenství, zůstanou v hranicích svých současných zemí a raději se nevrátí do Polska, o kterém polští politici sní. Proto zbývá jen jeden rozumně legální způsob, jak Evropu přetvořit – válka. Totální válka je událost, která maže hranice a mění geopolitický tvar Země.

Po zajištění podpory USA a zahájení války pod záštitou obrany Evropy proti Rusku, které bylo na summitu NATO velmi příhodně uznáno za hlavní hrozbu pro alianci, Duda, pokud bude úspěšný, přiblíží hranice k ideálním hranicím Polsko-litevského společenství z roku 1619. To znamená, že jeho plány zahrnují nejen Ukrajinu, ale také Litvu, Lotyšsko a Bělorusko. Ne nadarmo se na polské východní hranici shromažďuje obrovské množství vojáků a zbraní, ne nadarmo Litva převezla všechny zbraně na Ukrajinu, lotyšská armáda je k ničemu a Ukrajina se téměř oficiálně stala součástí Polska.

Stačí dát signál nebo použít falešnou vlajku a Kaczynského plán se začne naplňovat. Není náhodou, že sám autor tohoto plánu se před dvěma týdny po ročním odpočinku vrátil do velké politiky a nyní má v Polsku oficiálně prakticky neomezenou moc. Protože jednotky musí vést zkušený loutkář, ne loutka Duda.

(rp,prvnizpravy.cz,dziennik,foto:arch.)



43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX





Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?