Michal Hašek

politik (ČSSD)
[title]
JUDr. Michal Hašek (* 17.4.1976)

je český sociálnědemokratický politik, bývalý zastupitel Jihomoravského kraje a bývalý statutární místopředseda České strany sociálně demokratické. Mezi lety 2008 a 2016 byl hejtmanem Jihomoravského kraje a také předsedou Asociace krajů České republiky a v letech 2002–2009 a 2010–2014 poslancem Parlamentu České republiky.

[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Fraška

Jak jinak nazvat situaci kolem jmenování nového šéfa rozvědky a toho, co předvádí Fialova vláda, tedy šlapání slonů v porcelánu :

Před 702 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Několik oranžových vět

Namísto letní prázdninové pohody zmítá českou politikou vnitrokoaliční krize, která má podle mého hlubokého přesvědčení kořeny především v aktuálním i dlouhodobém stavu ČSSD.

Před 1833 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Byla doba, kdy jsem si kardinála Vlka vážil

Kromě České republiky jsem se s ním potkal například v roce 2010 při mojí návštěvě Říma a Vatikánu při příležitosti mého přijetí papežem Benediktem XVI.na generální audienci.

Před 2790 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Ministerstvo dopravy přešlapuje nejen s mýtem, ale i s kraji

Regionální železniční doprava stále čeká na několikátou, snad už finální a konečně platnou verzi modelu pro nákup nových vlaků s využitím fondů EU. 

Před 2938 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Řidiče autobusů podporuji, kraje čekají na nový zákon

Kraje v otázce kritérií výběrových řízení na autobusové dopravce čekají na nový zákon o veřejných zakázkách, který měl být původně účinný již od dubna 2016, a umožnil by zohlednit také sociální aspekt.

Před 2978 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: K žalobám v rámci církevních restitucí

Také Jihomoravský kraj je žalován v rámci církevních restitucí. Konkrétně piaristé se u Okresního soudu v Břeclavi domáhají určení vlastnictví u nynějšího krajského gymnázia v Mikulově.

Před 3049 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Lže Nečas nebo Nwelati?

ODS ve Středočeském kraji navrhuje, aby si kraj sám zakázal privatizovat nemocnice a zařízení poskytující sociální služby.

Před 4325 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Obávám se o bezpečnost občanů

Dnešní média přinesla velmi vážné a znepokojující informace o uvažovaných restrikcích v bezpečnostních sborech, konkrétně o možném propouštění příslušníků Policie ČR a Hasičského záchranného sboru ČR a to v řádech tisíců.

Před 4517 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Michal Hašek: Skočí si česká vláda pro 12 miliard?

Zdálo by se, že v době, kdy Česká republika počítá každou korunu a vláda Petra Nečase jen škrtá, kde se dá, možnost získat navíc 12 miliard korun do státního rozpočtu vyvolá mezi správci státní pokladny nadšení a horečnou aktivitu.

Před 4632 dny

Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif