Juraj Draxler: Chceme další Jugoslávii?

KOMENTÁŘ

Rozšíření vojenské podpory Ukrajině, kterou momentálně zvažuje NATO, přímo ohrožuje i bezpečnost Slovenska.

27. února 2024 - 07:00

Oni sice řeknou, že se zvažuje jen „omezené“ vyslání některých typů jednotek, jen obslužných a zatím „jen“ na západní část Ukrajiny a manévry letadel NATO ještě blíže k linii střetu než dosud, ale je to doslova hra s ohněm.

Postupně se zvětší letecké koridory se smrtícím materiálem, které už nyní jdou i přes Slovensko, budou tlačit, aby se do slovenských nemocnic přijímaly i zranění z Ukrajiny, a zejména přijde tlak, aby se výrazně zvětšila přítomnost vojáků NATO na území východoevropských států, včetně Slovenska .

Mimochodem – když už se nám blíží prezidentské volby – všechno věci, které by podpořil i kandidát Korčok.

Je jasné, proč to dělají. Ukrajina je momentálně v defenzivě, hrozí, že Rusové na více částech fronty udělají průlomy. Na druhé straně ukrajinské vojáky už nedokáže hnát dopředu ani velmi silná propaganda. A tak někteří západní politici spekulují, jak válku silněji podpořit.

Ukrajina má zničená některá města, ale Rusové dosud nepřistoupili k plošnému ničení civilní infrastruktury (mosty, železnice, nemocnice, televizní budovy), na rozdíl od Američanů v Jugoslávii (vzpomeňme si podle přiložených fotografií).

A Srbové či sousední země, kam také občas uletěly americké rakety, si ještě pár měsíců před útokem NATO také neuměly představit, že by to celé mohlo až tak eskalovat.

Při dalším postupu bude Ukrajina válkou zasažena na dalších a dalších územích. Úplně hloupě a zbytečně, Ukrajinci samotní žádné členství v NATO nepotřebují.

Navíc, hrozí, že aliance postupně vystaví možnosti konfliktu i předsunutá území východní Evropy - hrozí nám více převozu nebezpečných materiálů přes naše území, zasažení odvetnými akcemi (např. cílenými akcemi proti dopravním uzlům), zmíněné vyčlenění části zdravotnických kapacit pro případ přijímání raněných z Ukrajiny a podobně.

Tomuto opravdu je třeba ze Slovenska říkat rázně NE. A je dobré, že to celá koalice udělala jasně a jednotně.

Juraj Draxler


Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 72%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 14%
transparent.gif transparent.gif