Svátek má: Svatoslav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Co může být horšího než Kalouskova TOP 09?

Když si vybavím vládnutí Kalouskovy strany TOP 09, tak si říkám, že těžko bych mohla hledat stranu s tak negativním dopadem na naši republiku.

Ale zjevně existuje ještě horší varianta, a to je TOP 09 spojená se stranou Martina Bursíka LES. Martin Bursík je člověk, díky kterému máme drahé energie, který podporoval solární barony a spoustu dalších lobbistů.

Jeho angažmá coby místopředsedy Topolánkovy vlády zanechalo v našem státě velmi citelné škody. Bursík s Kalouskem dohromady tvoří opravdu nebezpečné duo. Nevěřím ale, že by naši občané už na jejich práci zapomněli a znovu jim umožnili škodit.

Miroslav Kalousek si asi myslí, že tímto spojenectvím nějak posílí propadající se TOP 09, ale já tuším, že to spíše pád pomůže urychlit. Což je vlastně dobrá zpráva.

Je ale potřeba si dát pozor na další marketingové pokusy jiných provařených politiků vytvořit zdání něčeho nového. Je to kupříkladu další slepenec lidovců a projektu Petra Gazdíka STAN. Ten ještě nedávno byl pravou rukou Miroslava Kalouska a podporoval všechny jeho nápady v rámci Nečasovy vlády. Od církevních restitucí po zvedání daní z přidané hodnoty.

Co čekat od spojení s lidovci? Církevní restituce obě strany jistě vždycky podrží a u lidovců si neustále všímáme jejich lísavého postoje vůči sudetoněmeckému landsmanšaftu. Bohužel, ani tento slepenec nemůže přinést nic dobrého pro naše občany. Volby budou velmi důležité.

Miloslava Vostrá