Jiří Paroubek: Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica

KOMENTÁŘ

V dubnu se na Slovensku uskutečnilo rozsáhlé zatýkání a jeho předmětem byla, abych to řekl slovy někdejšího pařížského kata Sansona: „vysoká zvěř“.

1. prosince 2022 - 07:00
V „klepetech“ byl tehdy teatrálně odveden bývalý dlouholetý ministr vnitra Ficových vlád, Kaliňák a zájmovou osobou č. 1 zfanatizované části policie se stal několikanásobný slovenský premiér a předseda strany Směr - sociální demokracie, Róbert Fico.

V příloze tohoto krátkého článku dávám čtenářům k dispozici svůj článek z 21. 4. t.r. pod názvem „Zločinné spiknutí na Slovensku anebo zločinná fantazie?“.

Včerejší stručné oznámení, které se objevilo v českých mainstreamových médiích, sdělovalo, že generální prokurátor Slovenska Žilinka, zrušil veškerá obvinění, která se týkají osob kolem R.Fica v dubnu proskribovaných slovenskou policií. Samozřejmě, že to vzbudilo nelibost mnoha exponentů slovenské pravicové vlády. Naštěstí i mezi pravicovými poslanci slovenského parlamentu se v situaci, kdy měl být R. Fico vydán „světské spravedlnosti“ jako poslanec a tedy zbaven imunity, objevilo několik statečných poslanců, kteří nehlasovali pro jeho hanebné vydání policii. Vydání Fica policii by totiž velmi pravděpodobně znamenalo jeho mnohaměsíční koluzní vazbu bez možnosti jakéhokoliv kontaktu s veřejností anebo dokonce se členy a funkcionáři politické strany, které předsedá.Generální prokurátor Slovenska, Žilinka, je prostě statečný muž a je dobře pro právní systém Slovenska, že taková nehorázná a vykonstruovaná obvinění byla odmítnuta. A ti, kteří byli předmětem berijovského stíhání, byli očištěni. Otázka jen zní, kdo to celé zorganizoval?

V článku, který jsem napsal už v dubnu, jsem uvedl, že velmi pravděpodobně byl jednou z příčin „honu na čarodějnice“, tedy honu na R. Fica a spol., jeho zásadový postoj k imperialistické válce na Ukrajině. A dále to, že jako výrazný šéf opozice prostě překáží, a to zřejmě nejen současné vládě, ale i některým zahraničním silám, které tuto vládu v podstatě zákulisně dirigují.

Věřím, že tímto rozhodnutím prokuratury, která odmítla vykonstruované čachry policie, se politické postavení a pozice R. Fica a jeho strany ve veřejném mínění ještě posílí.

Jiří Paroubek


Anketa

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?