Svátek má: Michal

Komentáře

Alexandr Vondra

europoslanec (ODS)

Komise vyhlásila zelenou revoluci, která může rozložit Evropu

Evropská komise v Bruselu představila základní podobu plánu přechodu sedmadvacítky na bezuhlíkovou ekonomiku do roku 2050.

Radikální přechod mají podle komise zaplatit především soukromé podniky, finanční sektor a občané prostřednictvím nových daní.

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans dnes poklepal na základní kámen zelené revoluce v EU a většina Evropského parlamentu mu zatleskala. Já z ní mám ale velké obavy. Pokud se naplní některé části evropského zeleného údělu, budou naše životy dražší a mnohem méně svobodné.

Ano, chceme se chovat k planetě zodpovědně, ochranu životního prostředí cítíme jako naši povinnost, ale cenou nesmí být ani znásilnění procedur, kdy jedni budou válcovat druhé, ani neúměrné náklady, které povedou jen k tomu, že přijde další revoluce, která smete přátelskou spolupráci mezi evropskými státy.

Evropská komise na jedné straně navrhuje masivní zdanění letecké, lodní a silniční dopravy nebo zdanění výroby energie, na druhé straně maluje vzdušné zámky a nerealistické cíle, jako jsou například chytré rozvodné sítě nebo pobřežní větrné farmy jako klíčový a exkluzivní zdroj energie v celé Evropě. Vše mají zaplatit občané a firmy. To je skutečná revoluce, která by v důsledku nejen položila evropský průmysl, ale vyvolala také obrovské sociální nepokoje.

 Alexandr Vondra

Důvěřujete vládě Petra Fialy?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
64%