Svátek má: Jitka

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Lidé mají vlastní rozum

V poslední době se dovídáme mnoho nových zpráv. Jednou z nich jsou i věštecké schopnosti Petra Gazdíka.

Šéf Starostů a nezávislých hledá, kudy by se v parlamentních volbách opět vyšplhal do Poslanecké sněmovny. A tak probíhají jednání s lidovci, různými hnutími, a protože si zřejmě příliš nevěří, potřebuje posilu, která by mu zajistila překročení hranice 5 % pro vstup do Poslanecké sněmovny.

Podle Gazdíka nám v republice vzniká “skutečná“ třetí síla. Patrně ví o trochu víc nežli odborníci na politický marketing. Preference Starostů a nezávislých nejsou stále podle představ Gazdíka, zvolil tedy “osvědčený“ způsob, strašit občany, tentokrát hnutím ANO a KSČM.

Na rozdíl od Gazdíka, jenž ještě před nedávnem ve spojení s TOP 09 prosazoval vehementně církevní restituce a další opatření, která lidem rozhodně neprospěla, se politici KSČM vždy snažili a budou snažit o to, aby jejich práce směřovala ve prospěch nás všech. Jak dopadnou podzimní parlamentní volby, lze jen sotva dnes odhadovat. Pro nás je však vždy směrodatné, abychom našli s případným koaličním partnerem shodu na programových bodech.

Mám za to, že takzvané malování čertů na zeď šéfem STAN rozhodně nebude pro lidi českých, moravských a slezských obcí dostatečným argumentem, aby tento slepenec, který Gazdík buduje, dostal dostatečný počet hlasů. Lidé se totiž vždy rozhodují podle odvedené práce a zdravého selského rozumu. A to myslím, že nezvrátí ani poslední výroky Petra Gazdíka.

Miloslava Vostrá