Svátek má: Bohumil

Komentáře

Alexandr Vondra

europoslanec (ODS)

Navrhujeme omezit zdražení tepla a energií, které způsobí Green Deal

Prudké zdražení nákladů na bydlení a cestování, ať už jde o elektřinu, topení nebo letní dovolenou.

Ohrožení českého ocelářství nebo ztráta desetitisíců vysoce kvalifikovaných pracovních míst. Takové by mohly být dopady tzv. Green Deal, pokud by se řídil představami většiny europoslanců. Ti ve středu schválili balík svých požadavků na to, jak má přechod na bezuhlíkovou ekonomiku vypadat.

„Řada návrhů, které Green Deal obsahuje, je správná a pomohou zachovat biodiverzitu, zvýšit schopnost krajiny zadržovat vodu nebo bránit erozi půdy. V řadě opatření však Evropský parlament zachází do extrémních pozic, které budou stát stovky miliard eur, což zaplatí občané v cenách energie, např. tepla a elektřiny. Navrhl jsem proto několik pozměňovacích návrhů, které by měly zohlednit specifickou pozici např. dodavatelů tepla, což se týká hlavně obyvatel měst,“ uvedl Alexandr Vondra, europoslanec a koordinátor frakce ECR ve výboru pro životní prostředí.

„Snaha EU o dramatické omezení skleníkových plynů dopadne na ČR velmi brzy. To si uvědomuje i Komise, a proto přišla s návrhem na zřízení několika fondů (např. fond pro spravedlivou transformaci). Cílem je pomoci regionům překonat dopady transformace ekonomiky na zcela jiné oblasti a obory. V této chvíli je zapotřebí, aby problematiku začala řešit naše vláda v čele s premiérem. Parametry musíme nastavit tak, aby nedošlo k ohrožení pracovních míst a co nejvíce se podařilo omezit negativní dopady na naše občany,“ dodal europoslanec Evžen Tošenovský.


 

Jste spokojeni s výsledky komunálních a senátních voleb?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
38%