Svátek má: Svatoslav

Komentáře

Miloslava Vostrá

Poslankyně PSP ČR za KSČM

Neúspěšná agentura z kampaně Clintonové je nadějí pro ČSSD

Podzimní poslanecké volby jsou pro politické strany a různá uskupení soutěží o to, kdo bude další čtyři roky v naší republice vládnout.

Nejvíce snad zbrojí vládní ČSSD. Jejími lídry v mnoha krajích budou ministři. Otázkou však je, zda právě oni budou těmi tvářemi, kterým lidé dají důvěru.

ČSSD “vymyslela“ i další geniální tah. Ve volbách bude jejich strategii a styl kampaně řídit americká agentura STG. Tu jsme nedávno zaznamenali v kampani Hillary Clintonové. Birke, který se stal volebním manažerem, si tuto spolupráci velmi chválí. Je zajímavé, že strana, která se celé roky holedbá zastupováním občanů, nedovede sama odhadnout, jaké problémy tuto zemi a její občany trápí. Každý stát má jinou mentalitu a jeho obyvatelé mají i jiné požadavky a přání. A přesto Bohuslav Sobotka spolu s ostatními představiteli rozhodl o tom, že jejich spásou bude pro poslanecké volby americká společnost, jež Hillary Clintonové zničila sen stát se prezidentkou. Riskantní tah, který může přinést místo úspěchu i značný debakl.


Poslední dobou zaznamenáváme kritické ohlasy z krajů, kde členové ČSSD nesouhlasí se zvoleným směrem, kam se strana pod vedením Sobotky ubírá.

Smutné je, že již současné hašteření vládních stran přináší naší zemi pouze negativa. Ani podepsaná smlouva nedokáže zaručit, že vláda bude pracovat a vystupovat jednotně. Nadcházející parlamentní volby ještě prohloubily vzájemné ataky a občanům nezbývá, nežli nevěřícně kroutit hlavou. Koneckonců, každý z občanů ví, co pro něj představitelé jednotlivých stran udělali dobrého a ve kterých případech se jednalo o plané sliby. Mám pocit, že toto nenapraví v rámci ČSSD ani americká agentura.
 
 Miloslava Vostrá