Karel Petřík: Nizozemské traktory zpomalují zelené běsnění

KOMENTÁŘ

Odpor nizozemských zemědělců proti smrtícím ekologickým opatřením má své výsledky.

11. července 2022 - 07:00
Dokonce F. Timmermans pochopil, že to v Nizozemí s bojem proti CO2 přehnali. EU totiž těžko vysvětlí, proč jim vadí nizozemští zemědělci, a ne to, že moře a oceány budou brázdit zvýšené počty obřích tankerů převážejících kolem Země plyn a ropu jen proto, že se USA a EU rozhodly oslabit Rusko, když už se jim jej nepodařilo zprivatizovat jako benzínovou pumpu. Snaha o oslabení RF válkou ve spolupráci s ukrajinskými nacionalisty a prozápadními oligarchy je sice úspěšnější, ale rozhodně není ekologická. Až se zdá, že tato válka, a vše co s jejím vedením souvisí, je západními ekology vnímána jako dění pro Zemi prospěšné.Možná ale války s cílem šíření západní demokracie, svobody a humanity mají z ekologického snažení výjimku. Tu ovšem nemají zemědělci. Proto ta střelba vedená nizozemskou policií na traktory řízené zemědělskými teroristy, kteří odmítají obětovat svou obživu pro dosažení – čeho vlastně??? Doufám, že hluk jejich traktorů a střelba probudí občany v EU ze snů o ušlechtilosti eko-snažení a konečně pochopí, že jsou cíle, které mají přednost. Ti, co ničí jejich zemědělství i životy ve jménu ekologie, dělají svou podporou války pravý opak.

Možná právě strach z prohlédnutí rozporů mezi těmito cíli přiměl F. Timmermanse k názorovému přemetu a změně nekompromisního postoje ke spalování hnědého uhlí.

Od naší vlády nám názorové přemety nehrozí, protože názory i s návodem k použití dostávají už připravené. Asi až do své výměny nás bude vláda chlácholit tvrzeními, jak jsme na vše připraveni, jak máme všeho dost, a jak nám v případě nouze všichni rádi pomůžou. Nevím, zda se najde stát, který bude pomáhat pitomcům, kteří prodávají doma vyrobenou el. energii na burzu, aby si ji pak za XXXL cenu zase koupili. Komu není rady, tomu není pomoci – ani z EU  

Karel PetříkAnketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 68%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif