Karel Petřík: Slovní průjem lidovce Bartoška

KOMENTÁŘ

Tentokrát v nedělním dopoledním programu na TV PRIMA se na poslance z SPD mluvícího o snížení porodnosti, obrátil s otázkou: „ Jak spolu souvisí nákup letadel F35 a porodnost?“

29. srpna 2023 - 07:30

Touto otázkou, spíše řečnickou, sám sebe pobavil. Legrace to ale není.

V roce 1980 navrhla moje žena rozšíření rodiny o dalšího potomka. V té době se stupňovalo, tak jako již poněkolikáté, napětí mezi USA a SSSR. Přesvědčil jsem manželku, že mám obavu z konfliktu, a že bude lépe počkat. Naše generace žila v permanentním strachu z války. Zvykli jsme si na to, ale občas se obavy zvýšily. Moje žena počkala dva roky.

Dnes, kdy nás Fialové, Bartoškové, Zdechovští a další v čele s min. Černochovou krok za krokem přibližují válce, je třeba se ptát, pane Bartošku, také otců, zda chtějí přivádět na svět potomky, které možná ani nepoznají, protože padnou zbytečně někde v cizině za – za co vlastně paní a pánové politikové? Tak se budou ptát vdovy a matky, které konečně začnou nenávidět válku a všechny ty, kteří jako papoušci meldují dokola stále ty stejné lži, kterým sami nevěří.

Válka probouzí v lidech běsy. Zvířata by nikdy neklesla na úroveň běsnících lidí! Co zaplatíme životem tentokrát? Bude to záchrana planety, zastavení oteplování, jiný názor nebo náhodný pobyt na špatném místě? 

Zas budou masové hroby plné civilních obětí.

Tak se ptám těch politiků, co chtějí válkou dosáhnout konečný, spravedlivý, věčný mír podle jejich představ, zda takto vytvářejí ty správné podmínky pro rození dětí. A pana Bartoška se ptám zvlášť, jak nosiče jaderných zbraní, stíhačky F35, pomohou našim rodinám rozhodnout se pro víc dětí?

Karel PetříkAnketa

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?