Karel Petřík: Ukrajině – Věrni zůstaneme!??

KOMENTÁŘ

Když z každé budovy, na které vlaje ukrajinská vlajka, odejde na Ukrajinu jeden náš odhodlaný občan nebo občanka, vytvoříme možná docela slušný oddíl.

8. srpna 2023 - 06:00

Ten by se měl zapojit do péče o raněné a kopání hrobů pro mrtvé. Při těchto pracech se patrně nejlépe poznají důsledky války, která tak přestane být něčím neosobním. Tam, kde na budově visí pouze vlajka Ukrajiny, bych dal tuto povinnost přímo zákonem. Prezident činí jistě dobře, když umožní našim žoldnéřům jít si zabojovat na Ukrajinu, protože je to jejich svobodné rozhodnutí. Kdyby válčili pouze ti, co chtějí, šlo by jen o nebezpečnou práci. Ostatně řemeslo vojenské zde bylo celá staletí, a nikoho to nepobuřovalo. Dokonce po husitských válkách patřili naši žoldnéři mezi evropskou elitu. Bohužel největší hrůzy ale prožívají ti, kteří bojovat vůbec nechtějí.

Proč ale vláda vyžaduje od občanů, aby se podíleli na hrazení nákladů spojených s cizí válkou? Dokonce, a docela úspěšně, nás žádá o bratření se s potomky vojáků, kteří nás v r.68 jako součást SSSR okupovali a pak tu s námi nějaký čas pobyli. Ten, kdo je k nám přivedl, byl Ukrajinec Brežněv nebo Rus Brežněv? A kdo nás v Teheránu a Jaltě zařadil do sféry vlivu SSSR stejně, jako nás v Mnichově v r. 38 předhodil Německu? Kdo a na jak dlouho je přítel a kdo nepřítel? Nenáviděli jsme Němce, milovali Rusy, dnes obráceně, co zítra ???Alespoň moje generace by se neměla na povel vlády zamilovávat, když už se sama vláda chová jak dobře vycvičený psík. Neměli bychom opakovat chyby a omyly ze svého mládí a zahazovat důstojnost státu, o které jsme si mnozí mysleli, že jsme ji v roce 1989 znovu nalezli. Hloupost mládí by měla vyrovnat zkušenost, někdy i moudrost stáří.

Pokus o vytvoření světové mírové fronty v barvách Ukrajiny se v Džiddě nějak nedaří. Zbytku světa pravděpodobně nepřijde vina Ruska na konfliktu tak jasná jako nezaujatému Západu a nezištnému Polsku. My, a nemyslím tím pouze let 60+ MUSÍME udělat vše pro zastavení bojů tím, že přimějeme vládu, aby přestala to zabíjení bezhlavě podporovat, pokud si skutečně přeje, aby nějací Ukrajinci zbyli! Naše vláda není věrná svému lidu, svým slibům, svému programu, jen Ukrajině.

NENÍ TO MÁLO?

Karel PetříkAnketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif