Ladislav Jakl

politik a žurnalista
[title]
Ladislav Jakl (* 17. prosince 1959)
člen správní rady Centra pro ekonomiku a politiku, člen správní rady Institutu Václava Klause, od dubna 2019 člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

Ladislav Jakl absolvoval studium na Fakultě žurnalistiky Univerzity Karlovy. Po listopadu 89 byl mj. poslancem České národní rady, vedoucím úřadu Rady ČR pro rozhlasové a televizní vysílání, pracoval v Lidových novinách. Od konce roku 1997 působí v různých funkcích jako poradce Václava Klause. Byl tajemníkem prezidenta republiky a ředitelem politického odboru prezidentské kanceláře a bývalý novinář. Kromě politiky a žurnalistiky se věnuje též hudbě, hraje se skupinou  Folimanka Blues.
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Postit se lze všelijak

V úterý vyvrcholil letošní masopust – a ve středu spadla klec. Po masopustu totiž přicházívá středa Popeleční a s ní začátek půstu, trvajícího až do Velikonoc.

Před 6 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Vanička a dítě

Česká společnost není tak otupělá a pasivní, jak by se někomu zdálo. V ulicích auta nehoří, hlavní tahy nejsou zataraseny kombajny, náměstí nejsou plná nespokojených demonstrantů. Ale věci se dějí, ne že ne.

Před 27 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Mokrý hadr, aneb nebuďme tak při zdi

O korespondenční volbě už bylo napsáno skoro vše a k těm mnoha bystrým postřehům těžko co dodávat. Jen mě napadlo, že by mě nikdy nenapadlo při návštěvě svých rodičů v době, kdy jsem už desítky let žil jinde, kibicovat, jak si mají zařídit domácnost.

Před 34 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Zisky a ztráty očekávané i neočekávané

Podnikáte? Zaznamenali jste neočekávanou ztrátu? Nebo neočekávaně malý zisk? Dostanete státní subvenci. Máte ztrátu nebo nižší zisk podle svého očekávání? Dostanete… nic. Zdá se vám ta logika divná? Pak se vám musí zdát divná i logika naší vlády.

Před 47 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Větší než malá voda

Byla zima. Hodně nasněžilo. Pak se oteplilo. Do toho vítr, déšť a o to rychlejší tání. Do vymrzlé půdy se voda hůř vsakuje, tím rychleji pak odtéká.

Před 52 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Vojna a mír… a svátky

V pátek v půl páté ráno začíná astronomická zima. Noc ze čtvrtka je tedy nejdelší v roce a pátek je zase nejkratším dnem.

Před 62 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Zelený advent a cokolismus

Je advent. Pro někoho vrchol nákupní horečky, pro někoho festival bukolického kýče, pro někoho chvíle, kde se navzájem potřebujeme tak nějak víc a blíž.

Před 68 dny
[title]
GLOSA

Ladislav Jakl: Dvě G a dvě pacifikace

Pacifikace znamená umírnění, zklidnění. V různých souvislostech má tenhle obrat často ne zrovna pěkné konotace a třeba v Haliči (jak v té dnes polské, tak v té dnes ukrajinské) by místní na toto téma mohli vyprávět velké bolestné příběhy.

Před 76 dny
[title]
KOMENTÁŘ

Ladislav Jakl: Svatbami za klima

Henry Kissinger byl nejslavnějším diplomatem poválečné éry. Ale klidně mohl být i dokonalým rozvodovým advokátem.

Před 83 dny

Anketa

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?