Jiří Baťa.: Úmrtnost na Covid-19 není až tak dramatická.

KOMENTÁŘ

Při zjišťování jistých potřebných inforamcí na internetu jsem také „zavadil“ o  statistické údaje, které se poněkud rozcházejí se statistickými údaji, které nám předkládá vláda, či jiné instituce.

11. března 2021 - 07:00
Jde o celkovou úmrtnost občanů ČR, ale především v souvislosti s onemocněním virem Covid-19. Nechci nijak snižovat etický a lidský význam úmrtí lidí na následky Covodu, sám  mám v rodině dva případy, ale jde v podstatě o to, že statistika o úmrtnosti konkrétně na Covid-19 v ČR není zas tak dramatická, jak je nám předkládána.  

Při zjišťování počtu obyvatel jednotlivých měst jsem zjistil, že např. ve Zlínském kraji ročně zemře (z různých důvodů) v průměru cca pět tisíc lidí. V této statistice není uváděna příčina smrti, což ovšem k porovnání s úmrtími na Covid-19 není podstatné. Co je však podstatné, že při skromném odhadu pěti tisíc úmrtí v jednotlivých krajích, jak je tomu ve Zlínském kraji, vychází roční průměrná úmrtnost v ČR  odhadem na 70 tisíc lidí (tedy 5 tisíc krát 14 krajů = 70 tisíc), ale jsou i kraje až s dvojnásobným počtem obyvatelstva, což může průměr podstatně zvýšit.
     
Podle údajů, které nám jsou sdělovány, od počátku pandemie, tedy cca za rok, zemřelo v ČR něco málo přes 20 tisíc lidí (přesně 22 385 k  10.3.2021) přičemž není přesně specifikováno, zda zemřeli  jednoznačně na Coviod-19, nebo v kombinaci s jinou vážnou nemocí. Podle vyjádření lékařů je totiž u osob s tělesnou či zdravotní indispozicí (obezita, cukrovka, srdeční nemoci apod.) nebo jinou vážnou nemocí ve spojení s Covid-19 mnohem větší pravděpodobnost úmrtí.
    
Z uvedeného vyplývá, že jakkoliv Covid-19 je nebo může být životu nebezpečný, zmíněné nebezpečí se týká především osob starších, kteří ve větší míře trpí vážnými nemocemi, nebo lidí (bez ohledu na věk), kteří jsou vážnými nemocemi postiženi. To však neznamená, že na Covid-19 nemohou onemocnět (potažmo zemřít) lidé mladší, mladí nebo dokonce děti, neboť hodně záleží na individuální imunitě lidí všeho věku a též na dodržování nejzákladnějších opatření proti Covid-19.


     
Ať jsou důvody úmrtí lidí v jednotlivých krajích ČR jakékoliv, počet úmrtí cca 70, možná 80 tisíc lidí za rok je zcela běžný, a cca dvacet dva tisíc zemřelých údajně v souvislosti s Covidem-19 by měl být alarmajicí? Myslím, že alarmující není, řada lékařů potvrdí, že průměrná roční úmrtnost na klasickou chřipku je stejná, ne-li větší. Problém však je, že před výskytem  Covidu-19 se taková statistika veřejně nepublikovala, jestli se vůbec vedla. Pravdou však je, že smrt, ať už z jakéhokoliv důvodu je pro pozůstalé vždy bolestná.

Je-li však smrt v důsledku Covidu-19,  je o to bolestnější, že to není smrt přirozená, ale násilná. Smrt, za kterou jsou zodpovědni ti lidé, kteří na  tomto nevídaném genocidním záměru vydělají. Jde o byznys, kde obchodní  komoditou je člověk a  jeho smrt. Cíl je zřejmý, snížit populaci lidstva na Zemi. Protože tento cíl získat jadernou válkou by pro ně byl stejně nebezpečný a tedy neúspěšný, zvolili tuto formu. Oni jsou schopni se před nákazou Covid-19 ochránit,  zatímco lidé postižení Covid-19 budou umírat. A protože se lidé v rámci boje proti koronaviru Covid-19 budou chtít  chránit různými ochrannými prostředky, ale také vakcínami, budou na to vynaloženy velké finanční prostředky, což vše dohromady pro ty „neviditelné“ grázly představuje  nepředstavitelný byznys. O to jim šlo a jde!
     
Jiří  Baťa



Anketa

Ohrožuje podle vás nový migrační pakt bezpečnost naší republiky?

Ano 71%
transparent.gif transparent.gif
Ne 14%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif