Jiří Baťa: Už i ČSSD hlásá svou „Pravdu a lásku“....

KOMENTÁŘ

Úvodem populistický, předvolební a záměrně nepravdivý nevyžádaný e-mail od ČSSD ze dne 21. 9. 2017:

26.září 2017 - 07:00

Vážení přátelé,
byla to sociální demokracie, kdo zrušil nepopulární poplatky ve zdravotnictví. A to i přes odpor hnutí ANO …. (více níže).
Rok po jejich zrušení mluvil tehdy řadový poslanec Ivan Pilný z ANO takto: „V otázce zdravotnických poplatků se drtivá většina, ne-li celý poslanecký klub, shoduje i s ministrem financí, který rozhodně pro zrušení poplatků nebyl.“
ČSSD po celé čtyři roky odolávala tlaku na znovuzavedení poplatků a stále pro nás platí, že nedopustíme jejich obnovení. Zdravotnictví považujeme za veřejnou službu státu všem bez rozdílu. I kluk či holka z chudé rodiny mají nárok na operaci za milion. Na rozdíl třeba od TOP 09, která píše ve svém programu: „Umožníme zavedení nadstandardů ve zdravotnictví s možností sjednání dobrovolného zdravotního připojištění.“ Jsme přesvědčeni, že zdravotnictví není a nesmí být byznysem.
Nedopustíme proto privatizaci nemocnic. Na prvním místě musí být vždy pacient, nikoliv zisk. Říkáme jasné NE!
– NE znovuzavedení poplatků ve zdravotnictví
– NE rozdělování pacientů na bohaté a chudé formou nadstandardu
– NE privatizaci nemocnic
Souhlasíte s námi?
Děkujeme za vaši podporu.
Vaše ČSSD  


ČSSD v rámci svého zoufalého postavení či situaci, ve které se nalézá měsíc před volbami, neváhá cestou internetu lživě oslovovat občany se žádostí o jejich podporu ve volbách. V čem spočívá zmíněná lež je veřejné tvrzení, že  to prý  byla sociální demokracie, kdo zrušil nepopulární poplatky ve zdravotnictví. A to i přes odpor hnutí ANO a pravice. Jaká je tedy skutečnost?  Pánům z ČSSD poněkud unikla skutečnost, že v době rozhodování, resp. hlasování o zrušení poplatků ve zdravotnictví existuje vládní koalice ANO, ČSSD, KDU-ČSL. Přisvojovat si celou zásluhu a vynechat koaliční partnery, to je tedy dost velká trapnost a neomalenost, protože není pochyb, že pokud by proti zrušení poplatků hlasovali i poslanci ANO, poplatky by zcela jistě nebyly zrušeny. Nicméně po přehlednost: při hlasování v Poslanecké sněmovně pro zrušení poplatků ve zdravotnictví hlasovaly strany koalice, tedy ČSSD, KDU-ČSL a ANO, proti zrušení naopak hlasovaly strany ODS a TOP 09 a Starostové. Pokud jde o hlasování hnutí ANO, pak 29 jejich poslanců bylo pro zrušení, 4 byli nepřihlášeni, další 4 se zdrželi  a 10 poslanců bylo omluveno!

Jak tedy může ČSSD tvrdit, že ke zrušení poplatků ve zdravotnictví došlo přes odpor hnutí ANO? Pravice samozřejmě byla proti, vždyť zavedením poplatků bylo z dílny ODS, konkrétně v té době ministra zdravotnictví pana Julínka, člena ODS. Jak se zdá, sociální demokraté už neví kudy kam a hlavně jak si získat a zajistit voliče a proto se uchylují k nehorázným lžím v naději, že jejich falešná socdemácká Pravda a láska k voličům alias ovčanům zase zvítězí. Myslím, že touto cestou a tímto způsobem se jim to určitě nepodaří. Nicméně, v případě ČSSD se potvrzuje staré známé přísloví, že „Zoufalí lidé dělají zoufalé činy“!

Jiří Baťa 


Anketa

Měla by Česká republika po vzoru Itálie dočasně omezit schengenský režim na svých hranicích?

Ano 48%
transparent.gif transparent.gif
Ne 26%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 26%
transparent.gif transparent.gif