předsedkyně
Petr Štěpánek,
1. místopředseda, pověřený komunikací s veřejností
Velká výročí si připomínáme, protože se vtahují k událostem, které přinesly zásadní změny. Tak je to i s oslavami a se vzpomínkou na říjen 1918 a listopad 1989.
Dnes ráno (9.11.) mne na ďáblickém sídlišti oslovila starší dvojice, podle oblečení určitě nepatřící k horním deseti tisícům, a nadšeně mi gratulovala k Trumpovu vítězství. Bylo to naprosto nečekané, ale zcela autentické. A opravdové. Neskrývali svou radost.
Tak nám německá levicová vláda dovládla. Levicovost a progresivismus bylo totiž to jediné, co měli členové „semaforové“ koalice společného.
Vládní zmocněnec pro strategickou komunikaci Otakar Foltýn sdílel po zvolení Donalda Trumpa na sociální síti názor, že Trump je pouhou loutkou americké oligarchie a připojil i fotografii Bílého domu s oprátkou. Předseda PRO Rajchl volá po okamžitém odstoupení.
Vztahy mezi Londýnem a Kyjevem byly vážně narušeny od doby, kdy ve Velké Británii převzala moc Labouristická strana, píše Guardian s odkazem na prohlášení nejmenovaného ukrajinského představitele.
Kdo má ještě smysl pro historické události, tak byl svědkem takové události. Největší demokratický comeback všech dob.
Postupující severně od Ugledaru „silná ruská 20.motostřelecká divize čítající asi 10.000 vojáků“ útočí na pozice ukrajinské 79.letecké útočné brigády s „asi 2.000 lidmi“, počítá s početní převahou, která „rozdrtí“ ukrajinské jednotky, píše „ Forbes"
Zatímco ve světové politice probíhají tektonické posuny, fronta na Ukrajině se nadále hroutí.