Merkelová a Macron podepíší smlouvu za asistence „žlutých vest“ (VIDEO)

zprávy

<< VIDEO >> Angela Merkelová a Emmnauel Macron dnes v 10,30 podepíší v německých Cáchách Smlouvu o spolupráci, zároveň žluté vesty svolávají demonstraci.

Merkelová a Macron podepíší smlouvu za asistence „žlutých vest“ (VIDEO)
Ilustrační foto
22. ledna 2019 - 03:20

Žluté vesty svolávají už na desátou hodinu demonstraci proti režimu Merkelová-Macron.

Demonstrace byla schválena policií přímo na trhu  od 10 do 12 hodin, zatímco na městské radnici Merkelová a Macron podepisují Smlouvu.

Policie během demonstrace zakázala nošení žlutých vest.

„Zdá se, že je to moc pro nepopulárního pana presidenta, příliš. Přijďte, přineste plakáty a bannery a ať Macron a Merkelová konečně slyší naše hlasy opravdu silně,“ píše se na na facebookové stránce hnutí.

Očekává se taky účast žlutých vest ze sousední Belgie a Nizozemska. K protestu také vyzývá  známá zpěvačka„Smlouva o francouzsko-německé spolupráci a integraci (Smlouva Aachen) rozvíjí spojení mezi Francií a Německem, podporuje bezpečnost a prosperitu našich občanů a bude společným příspěvkem k vytvoření silné a účinné Evropy,“ uvedl Steffen Seibert, mluvčí spolkové vlády..

„Smlouva Aachen doplňuje smlouvu Elysée z roku 1963, která položila základy těsné dvoustranné spolupráce a významně přispívá k další evropské integraci. Obě smlouvy budou rovnocenné,“ upřesnil Steffen Seibert.

Po příjezdu čestných hostů na radnici v Cáchách začíná v 10,30  podpisový ceremoniál v korunovační síni radnice.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch,bundeskanzlerin,foto:arch.)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?