Svátek má: Vavřinec

Politika

Velikost textu:

Vyřeší vše v Lidovém domě Poche vzkazem: Nechci být ministrem?

Vyřeší vše v Lidovém domě Poche vzkazem: Nechci být ministrem?

"Znám jednoho profesora, který veřejně prohlásil, že si nepřeje, aby jej jmenoval prezident, který tehdy byl na Hradě. Nakonec ustoupil ze svých požadavků a profesorem byl jmenovaný právě za působení také profesora Klause staršího," vzpomenul událost jeden dlouholetý člen ČSSD.

Nenápadného europoslance Pocheho najdete v oranžovém kroužku
31. srpna 2018 - 08:13


Jak to souvisí s tím, co se nyní děje v Lidovém domě ohledně prosazování Miroslava Pocheho na ministra zahraničních věcí?

"Zkrátka a dobře jednoduše. Miroslav Poche je v současné době v tak nevábné pozici ministra čekatele, že si už sám snad  ani nemůže pohoršit ve své pozici a navíc  k tomu ještě tahá ke dnu popularity i nestarší politickou stranu, která tu existuje. Kdyby Miroslav Poche prohlásil, že by jej uráželo, kdyby jej do funkce ministra měl jmenovat  přízrak z Hradu nebo hradní troska, jak novináři a opozice pojmenovává současného prezidenta, nu a proto ustupuje z role ministra čekatele, tak tím uvolní ruce představitelům v Lidovém domě, aby pak jmenovali někoho jiného, který třeba už byl tím ministrem zahraničních věcí a nebude vadit premiérovi Babišovi nebo prezidentovi Zemanovi. Navíc si od médií, které jej zatím nešpní, získá pozornost za své postřehy."


Není tohle také špatné řešení?

"Patová situace kolem jmenování ministra a postavy kandidáta Pocheho nemá žádné dobré řešení. Dovedete si přestavit, že by Miroslav Poche a jeho strana po půlroce tahanic a po rozhodnutí třeba i nějakého soudu, že prezident Zeman jej musí jmenovat ministrem byl nakonec Poche jmenovaný členem vlády, jakou by měl pak pozici, kdyby cokoliv udělal nebo řekl proti zájmům premiéra?"



Tak, jak to s ministrem zahraničí  dopadne pro ČSSD?

"Špatně. Strana ztrácí na popularitě a před komunálními a senátními volbami se to může promítnout do výsledku voleb. Jednání a neústupnost europoslance  Pocheho stát se ministrem  chválí ti, kteří se nechystají ani omylem volit ČSSD, protože se jen těší na očekávaný střet představitelů z Lidového domu s Hradem, případně s premiérem."

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)