Svátek má: Valdemar

Politika

Velikost textu:

Vyřeší vše v Lidovém domě Poche vzkazem: Nechci být ministrem?

Vyřeší vše v Lidovém domě Poche vzkazem: Nechci být ministrem?

"Znám jednoho profesora, který veřejně prohlásil, že si nepřeje, aby jej jmenoval prezident, který tehdy byl na Hradě. Nakonec ustoupil ze svých požadavků a profesorem byl jmenovaný právě za působení také profesora Klause staršího," vzpomenul událost jeden dlouholetý člen ČSSD.

Nenápadného europoslance Pocheho najdete v oranžovém kroužku
31. srpna 2018 - 08:13


Jak to souvisí s tím, co se nyní děje v Lidovém domě ohledně prosazování Miroslava Pocheho na ministra zahraničních věcí?

"Zkrátka a dobře jednoduše. Miroslav Poche je v současné době v tak nevábné pozici ministra čekatele, že si už sám snad  ani nemůže pohoršit ve své pozici a navíc  k tomu ještě tahá ke dnu popularity i nestarší politickou stranu, která tu existuje. Kdyby Miroslav Poche prohlásil, že by jej uráželo, kdyby jej do funkce ministra měl jmenovat  přízrak z Hradu nebo hradní troska, jak novináři a opozice pojmenovává současného prezidenta, nu a proto ustupuje z role ministra čekatele, tak tím uvolní ruce představitelům v Lidovém domě, aby pak jmenovali někoho jiného, který třeba už byl tím ministrem zahraničních věcí a nebude vadit premiérovi Babišovi nebo prezidentovi Zemanovi. Navíc si od médií, které jej zatím nešpní, získá pozornost za své postřehy."


Není tohle také špatné řešení?

"Patová situace kolem jmenování ministra a postavy kandidáta Pocheho nemá žádné dobré řešení. Dovedete si přestavit, že by Miroslav Poche a jeho strana po půlroce tahanic a po rozhodnutí třeba i nějakého soudu, že prezident Zeman jej musí jmenovat ministrem byl nakonec Poche jmenovaný členem vlády, jakou by měl pak pozici, kdyby cokoliv udělal nebo řekl proti zájmům premiéra?"Tak, jak to s ministrem zahraničí  dopadne pro ČSSD?

"Špatně. Strana ztrácí na popularitě a před komunálními a senátními volbami se to může promítnout do výsledku voleb. Jednání a neústupnost europoslance  Pocheho stát se ministrem  chválí ti, kteří se nechystají ani omylem volit ČSSD, protože se jen těší na očekávaný střet představitelů z Lidového domu s Hradem, případně s premiérem."

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)