Svátek má: Jarmil

Politika

Velikost textu:

Skandalizace Zemanových příznivců? Vždyť se novináři poprali mezi sebou

Skandalizace Zemanových příznivců? Vždyť se novináři poprali mezi sebou

Na serveru Seznam Zprávy byla zveřejněna zpráva, kterou převzala další média, že lidé ze štábu Miloše Zemana fyzicky napadali novináře, kteří natáčeli záchranáře ošetřující muže, který zkolaboval. Z obrázků na videu je patrné, že se poprali mezi sebou novináři. 

Text a zavádějící informace o napadení novinářů Zemanovými příznivci
28. ledna 2018 - 08:20

"Ve volebním štábu Miloše Zemana se po odjezdu prezidenta odehrál konflikt mezi lidmi ze štábu a novináři. Novináři natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijela pražská záchranná služba. Lidé ze štábu novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Vyplývá to z videí, která zveřejnila na Twitteru redaktorka serveru Seznam Zprávy," píše se ve zprávě k videu,  kterou přebírala i další média. Česká televize ve své reportáži  nařkla dokonce i redakci Haló novin, když  uvedla, že redaktor Rokytka, který  byl na akci společensky i jinak indisponován a v důsledku natáčení jeho ošetřování  došlo k  incidentu, byl právě z jejich redakce.

"Redakce Haló novin neměla žádného redaktora ve volebním štábu prezidenta republiky Miloše Zemana. Distancujeme se od nepodloženého nařčení České televize, že by jakýkoli náš redaktor byl na akci společensky i jinak indisponován a v důsledku toho došlo k jakémukoli incidentu. Pan Milan Rokytka nepracuje pro náš deník pět let a od té doby s námi ani nespolupracuje jako externista. Haló noviny nemají s ničím, co by souviselo s daným incidentem, cokoli společného," prohlásil ke zprávě uveřejněné v České televizi  šéfredaktor Haló novin  Petr Kojzar.

Nakonec to nebyla jediná možná záměrně uvedená nepřesnost, která se prezidentovi nepříznivým médiím hodila pro skandalizování jeho příznivců.  Když se pečlivě podíváte na záběry z videoreportáže, která je skandalizuje  a budete sledovat dva muže, jak spolu boxují,  zjistíte, že obě  osoby  mají na krku stejnou  žlutou šňůrku s kartou, která byla vydávána jen akreditovaným novinářům. Tudíž je zřejmé, že v tomto natočeném případě se spolu chvíli  prali dva akreditovaní novináři a nikoliv příznivec Zemana s novináři. Na jiných záběrech je naopak vidět dva muže  s modrými kartami  na krku, což mohli být lidé v  rolích pořadatelů celé akce nebo hostů,  jak se snaží vyostřenou situaci uklidnit.

Podle rozhlasové zprávy uveřejněné druhý den na stanici Českého rozhlasu Dvojka, případ vyšetřuje Policie ČR.

"Je možné, že se vyšetřováním zjistí, co lze podle přímého přenosu České televize a i  z vysílání dalších stanic tušit. S novinářskou akreditací se po odchodu prezidenta Miloše Zemana z hotelu, kde se vyjádřil  k výsledkům voleb, procházely po chodbách a pobývaly v sálech ve větším počtu  podivné osoby vydávající se za novináře, kterým se podle otce zakladatele této skupiny lidí říká Holubáři. To zdaleka nejsou  příznivci Miloše Zemana, naopak to mohli být klidně i voliči Jiřího Drahoše. Jak se tedy do míst, kde se slavila Zemanova výhra, dostali? Je jejich  zvykem, že jsou všude  tam, kde se lze zdarma najíst a zkonzumovat i nadměrné množství alkoholu. Ti lidé se vydávají  za novináře z neexistujících médií, či z redakcí, ve kterých už léta nepracují nebo ještě za volné novináře, ale zato jsou všude, ovšem  jako vyžírkové. Je možné, že i u Drahoše byli vyžírkové rovněž, ale buď tam měli přísnější kontrolu na vstupu a k  Drahošovi se nedostali nebo tam pokud se vůbec podávaly, došly alkoholické nápoje," domnívá se jeden ze skutečných novinářů, který  při jiných podobných událostech pořizuje obrazové zpravodajství  jako fotoreportér.


"Pokud tito údajní novináři napadli  filmující a fotografující patrně pravé novináře, jak se snaží zdokumentovat těžkou a náročnou  práci zachranářů ošetřující  zdá se, že jako na potvoru opilého kumpána vyžírků,  kterého bude později snadné  představit jako muže se Zemanova štábu, tak vyžírkům  šlo spíše o to, aby  zůstali utajení. Každopadně v Zemanově štábu, jak označila  shodně média jednu z místností, kde byl  ošetřovaný kumpán, který se opil jako mužik, nezasahovala vůbec Zemanova ochranka, ale stejně nalití kumpáni patřící ke smečce údajných novinářů," má jasno náš znalec prostředí.

Co z toho plyne?  Skandalizace Zemanových příznivců se záběry údajně jimi napadeného novináře a ječící novinářky, která byla odněkud odstrčena, těm, co nemají rádi Miloše Zemana, vyšla. "Tak nás napadli ti divoši, co tady slavili zvolení Miloše Zemana," líčil do rozhlasového mikrofonu snad pravý novinář, jemuž vůbec nepřipadlo neetické, že předtím  natáčel opilého  muže, kterého po kolapsu ošetřovali  záchranáři.


Seznam zprávy  právě těmito záběry ukazuje, jak spolu boxují dva akreditovaní novináři

(ps, Seznam zprávy, Prvnizpravy.cz, foto: z videa)