Bašta: Ideologie Green Deal a Velký Reset staví na tom, že bude hůř

politika

<< EXKLUZIVNĚ >> V rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta upozorňuje na to, že ideologie Green Deal a Velký Reset nás ženou do bídy a chudoby.

Bašta: Ideologie Green Deal a Velký Reset staví na tom, že bude hůř
Jaroslav Bašta, kandidát na prezidenta ČR
11. prosince 2022 - 02:20

Jste jediný z devítky, kdo kritizuje Velký Reset nebo Green Deal

„Já  považuji především Green Deal za zdroj všech našich potíží. Skoro bych to přirovnal k tomu starému vtipu, který se vyprávěl někdy v osmdesátých letech, kdy se všichni ptali, jaký je původní zdroj našich nynějších potíží? Odpovídalo se, že v lajdácké obraně Zimního paláce v Petrohradě v říjnu 1917. V tomto případě tím skutečným zdrojem našich dnešních potíží je šílený nápad s Green Dealem,  kdy stabilní energetické zdroje, plynové elektrárny, uhelné elektrárny, jaderné elektrárny se měly nahradit zdroji dočasnými, což je fotovoltaika, větrné elektrárny a podobně.  To je první věc.

Druhá věc je, že přišli s politikou, která je historickém kontextu naprosto neuvěřitelná. Minimálně od konce 18. století funguje princip pokroku nebo pozitivního výhledu do života, který předpokládá, že se každá generace bude mít lépe, kvůli vědě, technice. Vždy budeme směřovat k tomu, abychom byli bohatší, aby to všechno bylo lepší. Oni pak najednou přijdou s tím, že všichni máme zchudnout, protože je třeba ochránit planetu Zemi před tím, aby kvůli emisím kysličníku uhličitého nezahynula v žáru. Přicházejí se dvěma anticivilizačními utopiemi o Velkém Resetu a nakonec i o Green Dealu.    

Před lety jsem o tom napsal: „Plánují  naši budoucnost s pomocí utopických projektů s názvy jako Velký Reset nebo Green Deal, podle nich to nebudeme my, kdo bude rozhodovat o tom kde a s kým budeme bydlet, koho budeme milovat, co budeme smět jíst, jak budeme mluvit co si smíme myslet a kolik nás na Zeměkouli bude nakonec žít. Celé nám to zdůvodňují tím, že zachraňují planetu,  které kvůli nám hrozí smrt žárem vyvolaným emisemi kysličníku uhličitého. Proto pro ně, majitele nadnárodních korporací a jím sloužící progresivisty již nejsme jejich bližní, ale producenti uhlíkové stopy“. A to je můj názor utopické projekty, můj komentář se velmi příhodně jmenuje „Prý milují planetu, ale nenávidí lidi, zvláště některé“, tím mám na mysli Evropany," vysvětluje Jaroslav Bašta.


Jste jediný z devítky, kdo upozorňuje na úpadek vyplývající z výše uvedeného

„Ano mluvil jsem o tom, celá ta záležitost směřuje k tomu, aby se  zcela změnila sociální struktura České republiky a Evropy obecně. Evropská civilizace dosáhla svého vrcholu a toho, na co jsme zvyklí dnes, nejenom průmyslovou revolucí, ale vznikem velmi silně vertikálně strukturované střední třídy. Takové klasické rozdělení bylo, že existuje do pěti procent lidí, kteří se pohybují kolem hranice chudoby, nad nimi je velmi silná strukturovaná střední třída od nižší střední třídy až po tu vyšší střední třídu a vrstva boháčů  je  nevelká, hlavně nepříliš významná, protože Evropa do 90. let takové instituce a pojmy jako jsou oligarchové neznala. A oni teď chtějí to celé obrátit, prostě 40% lidí má žít u hranice bídy, případně pod ní, dalších dejme tomu taky 40% bude žít nad ní, ale se stálou hrozbou pádu do chudoby.  Nad nimi bude devatenáctiprocentní  nepříliš významná střední třída a všemu bude vládnout a korunovat jedno procento, které můžeme nazvat jak chceme. Ti současní oligarchové na národních úrovních jsou příští obětí nadnárodních monopolů a dalších globálních struktur.

A k tomu, aby toho dosáhli, používají takové nápady jako je Green Deal a Velký Reset.  Aby ty, které chtějí dostat na sociální dno, oblbli nějakým povídáním o tom, jak zachraňují planetu. Oni prostě milují planetu, ale nenávidí lidstvo," zdůrazňuje Jaroslav Bašta.Podle nařízení (doporučení) Evropské unie 1.prosince začíná povinné šetření elektrické energie, členské státy mají ušetřit pět procent

„Takhle se chovali komunisti ještě než zkrachovali, taky se všechno řešilo direktivně s idiotskými nařízeními. Je to zase jeden z důkazů toho starého fenoménu, že ideologie tak působí vždycky, vítězí nad zdravým rozumem. A dostaneme se pak do stádia, (naše vláda se už v něm nachází) jestliže fakta odporují naši ideologii, běda faktům a těm kdo o nich mluví,"  připomíná Jaroslav Bašta, kandidát na prezidenta.


Od 5.prosince začíná platit embargo na dovoz ruské ropy, výjimku má Maďarsko, Slovensko…

„Tichou a nepřiznanou výjimku má také Německo. Takže zase princip dvojího metru platí, ti bohatí si můžou dělat co chtějí a chudým a malým budou vysvětlovat, že musí poslouchat a že nesou odpovědnost třeba za to, jestli za nějakých sto let tady nebude poušť nebo subtropy kvůli kysličníku uhličitému. Je to je to něco, čemu moc nerozumím, protože všechny dosavadní utopie slibovaly, že bude lépe a radostněji. A jen Green Deal a Velký Reset jsou první ideologie, která staví na tom, že bude hůř a že se na to máme těšit. Já si myslím, že jedinou rozumnou reakci je vyhnat všechny kdo to prosazují od válu a zbavit je moci. Protože jsme tady doma, a protože se nás to bezprostředně dotýká, začít bychom měli s naší vládou. V tomto případě, slibuji jako kandidát na prezidenta, že udělám všechno pro to, abych tuhle asociální, protilidovou a protinárodní vládu pomohl svrhnout," uzavírá Jaroslav Bašta.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 66%
transparent.gif transparent.gif
Ne 17%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif