Další protest na spadnutí! Zemědělci obsadí pražská nábřeží

politika

Prahou projedou opět traktory a další zemědělská techniky. Protesty zemědělců se ve čtvrtek 7. března v Praze uskuteční, řekl prezident Agrární komory Jan Doležal a předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha.

Další protest na spadnutí! Zemědělci obsadí pražská nábřeží
Protesty českých zemědělců
5. března 2024 - 06:22

Prahou projedou traktory a další zemědělská technika, soustředí se především na nábřežích v Praze. Uskuteční se demonstrace, zřejmě před úřadem vlády. Zemědělci podle Doležala pociťují jen velmi málo pomoci, jen byrokratickou zátěž.

„Potřebujeme, aby všech pět bodů bylo do nějaké míry splněno," uvedl Doležal. Podle Pýchy zemědělci vidí ochotu Výborného, ale nevnímají podporu od ostatních stran vládní koalice.

„Demonstrace bude mít dvě části. První část bude jízda zemědělské techniky, především po nábřeží," řekl Pýcha. Druhá část bude protest zemědělců, pravděpodobně před úřadem vlády. Do Prahy podle něj dorazí zřejmě stovky vozů, hlavně ze Středočeského kraje a okolních regionů.„Kdyby bylo na tom, kolik zemědělců chce přijet, tak bychom zaplnili celou Prahu a zastavili celý střed Prahy včetně magistrály, což momentálně nechceme," uvedl předseda Zemědělského svazu.

„Zvolili jsme trasu, abychom se soustředili hlavně na vládní budovy. Nebude to blokáda, ale pohyb zemědělské techniky po Praze," doplnil prezident Agrární komory. Podrobnější informace k organizaci protestů a trase jízdy zatím nesdělili.

Psali jsme:

Zemědělci požadují od vlády podporu zaměstnanosti na venkově, nekrácení podpory pro životní pohodu zvířat a vrácení zdanění půdy na úroveň před konsolidačním balíčkem, případně nedanění evropské provozní dotace. Čtvrtým požadavkem je, aby vláda aktivně hájila zájmy českých zemědělců ve vazbě na obchodní dohodu s Ukrajinou, a posledním požadavkem maximální možné navýšení mimořádné pomoci zemědělcům, pokud to Evropská komise umožní.

(jar, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 16%
transparent.gif transparent.gif
Ne 69%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 15%
transparent.gif transparent.gif