Kdo ve skutečnosti opravdu zasévá nenávist, ptá se Plesl

politika

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl okomentoval časté výroky novinářů, kteří často píší o "zasévání strachu" do voličů, když opak je pravdou. A jako příklad uvedl nejen výsledky voleb na Slovensku či migrační politiku EU. 

Kdo ve skutečnosti opravdu zasévá nenávist, ptá se Plesl
Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes
3. října 2023 - 09:30

„V českém veřejnoprávním rozhlase dneska nějaký slovenský sociolog (fakt není důležitý kdo, protože stejně splývají v podstatě do jednoho) zcela vážně vykládal, že volby ovlivnil hněv, který do voličů "někdo zasel". Míněno samozřejmě Rusáci, Číňani, dezinfoscéna, Fico...

Tohle je už tak bolestný poslouchat, že jsem to okamžitě vypnul. Jestli si ten eurosociolog opravdu myslí, že do lidí někdo zasévá nenávist, tak ať si laskavě uvědomí, kdo to opravdu dělá. A dělají to ti, kdo silou prosazují v Evropě absolutně nesmyslnou a hloupou politiku. 

Stačí, když člověk velmi povrchně sleduje výsledky společné a úspěšné francouzsko-německo-nizozemské likvidace evropského průmyslu, která teď vrcholí tím, že vyznavači kultu švédského záškoláka hodlají uvalit brutální cla na čínské elektromobily, jimž green dealem vydláždili volnou cestu na evropský trh. Na to žádnou dezinformační hru nikdo nepotřebuje. Na to stačí Bloomberg.


To samé migrace. Kolik nenávisti schytali kritici Merkelové z roku 2015, aby se o osm let později začalo Německo pod migračním tlakem politicky hroutit. Na to žádnou dezinformační hru nikdo nepotřebuje. Na to stačí Reuters. 

Pak tu máme třeba brutálně amplifikovanou a už opravdu velmi otravnou genderovou pseudoagendu, která je tak důležitá, že přebíjí i skutečné problémy jako je školství nebo zdravotnictví. Ve skutečnosti to nikoho, kdo nemá gender přešlechtěné čivavy, nezajímá. Je to jen trapné mávání fangličkou, která visela nad americkou ambasádou v Kábulu ještě pár dní před tím, než se Američani z Afghánistánu potupně stáhli a celou místní eldžíbítýkjůplas komunitku odevzdali na stříbrném podnosu Talibánu. To je reálná západní politika v této oblasti. A větší kontrast mezi tím, co je důležité, a co je zcela podružné, si snad ani představit nelze. Na to žádnou dezinformační hru nikdo nepotřebuje. Na to stačí Associated Press.

Psali jsme:

A tak by se dalo pokračovat dál a dál. Ale je to zbytečné. Zbytečné jako slovenský sociolog," uzavřel svůj komentář na facebooku šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl

(dan, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif