Kdybych byl premiérem České republiky, zavzpomínal Langer

politika

Spoluzakladatel liberálně-konzervativní akademie CEVRO a bývalý ministr vnitra Ivan Langer připomněl na svém facebooku rok starý příspěvek z dob českého předsednictví EU. A ani po roce neztratily jeho slova na aktuálnosti a významu. 

Kdybych byl premiérem České republiky, zavzpomínal Langer
Ivan Langer
17. září 2023 - 07:30

„Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii), nehrál bych si na ředitele Zeměkoule, nepřebíral odpovědnost za Všehomír a nehrál s Evropskou komisí a jejím Parlamentem hru na rovného s rovným. Řekl bych narovinu co chci, co umím, co můžu. Doma, v Evropě, ve Světě. Řekl bych, že v tom třetím nemůžu nic. V tom druhém nic moc víc. V tom prvním o trochu víc. A za to bych převzal odpovědnost. 
Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) nebral bych na sebe odpovědnost za druhé a už vůbec ne za to, co nemohu ovlivnit, o čem nemohu rozhodnout. Hledal bych cestu k nalezení evropského řešení problému a kdyby mi ji zbytek Evropy neumožnil, nebral bych to za svoji prohru. Prohra po boji má větší cenu, než kapitulace bez boje.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) pojmenoval bych věci jejich jménem, řekl bych, co je podstatou problému: 

Němcům připomněl jejich létaletoucí objímání se s Rusem a pohrdání východem Evropy.

Rakušanům v paměti osvěžil jejich odmítání jádra a cucání našich uhelných i jaderných wattů. Francouzům bych přátelsky vzkázal, že jejich představa o frankogermálním ovládnutí Evropy nestojí na  ústřicích, vínu a sýrech, třebaže jsou zatraceně dobré.
 
Bruselu návdavkem doplnil jeho karbonovou ideologii mající stejnou podstatu jako čínský Velký skok vpřed a sovětskou Novou ekonomickou politiku, tedy vytvoření nové společnosti a nového člověka. 


Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii), řekl bych Ursule, že kdyby nejen německé, ale i evropské tanky měly jezdit na elektrické baterky a s sebou vozit přebalovací pultíky pro kojence a na tom všem by měla stát bezpečnost Evropy a její náhrada NATO, vytřel by si s námi Vladimír Vladimirovič zadek, plínu, vložku.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) postavil bych se před Evropský parlament i a jeho Komisí a řekl: "Vy nejste řešení problému. Vy jste příčinou problému!" A dodal bych: " Zcela stejně,  jak jste hlásali "Wir schaffen das", hlásáte "Wir greene das". A přidal bych: "Stejně jako komunisté, nadřazujete ideologii fyzikálním i sociálním zákonům!" A užil bych si pak jejich pískot a vřeštění.

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) řekl bych jim, že čelíme krizi ohrožující liberální  demokracii a samotnou podstatu evropské civilizace, že příčinou krize jsou regulace omezující svobodu a ničící tržní podstatu liberální demokracie. A dodal, že regulace regulací není řešením, že pachatel nemůže být soudcem - rozhodcem. A ve všudypřítomné hysterii přidal: " Jsme tam, kam jsme se sami dostali. Viníkem není nikdo jiný, než my sami." A jako návdavek doplnil: "Výsledkem budování EU blahobytu budou studené radiátory v bytě a studená voda ve sprše!"

Psali jsme:

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii), věděl bych, že tento boj s rudozelenými ideology nemohu vyhrát. Tím spíš, jsou-li jejich kmotry ti, kteří vědí, že regulace a dotace dokáží víc, než tanková divize.

Kdybych byl premiérem České (a předsedal Evropské unii) a politolog k tomu, řekl bych jim: "Green Deal se změní. Až pochody sytých ulicemi měst vystřídají pochody hladových. Nebude to změna k lepšímu. Zelenou vystřídá Hnědá!"

Kdybych byl premiérem České republiky (a předsedal Evropské unii) po všem, co jsem udělal a řekl, vrátil bych se domů a řekl: "Uděláme co můžeme a co umíme. S plným vědomím toho, co jsme zdědili, s plnou odpovědností za tuto i za příští generace. Čím "líp" nám bude teď, tím hůř nám bude potom!" 

Kdybych byl premiérem (a už nepředsedal Evropské unii), možná bych prohrál volby, ale byla by to prohra po boji. Stejná jako kdysi u Thermopyl... Je fajn nebýt premiérem!" zakončil svůj komentář na svém facebookovém profilu Ivan Langer.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?