Markvart: Máme opět šanci stát se odpalištěm jaderných raket...

politika

Česká republika znovu historickou šanci stát se odpalištěm jaderných zbraní v globálním konfliktu, píše Petr Markvart na facebooku v očekávání výsledků jednání Petra Fialy v USA.

Markvart: Máme opět šanci stát se odpalištěm jaderných raket...
Petr Markvart
16. dubna 2024 - 02:20

Nuclear Sharing Treaty už dnes zahrnuje 100 jaderných bomb B-61, umístěných na leteckých základnách v Belgii (Kleine Brogel), Nizozemsku (Volkel), Německu (Buechel), Itálii (Aviano a Ghedi) a Turecku (Incirlik). Vzhledem k tomu, že z uvedených základen je nad území Ruska či Běloruska poměrně daleko, získala by Česká republika svým přistoupením velkou výhodu, stát se s takovou výzbrojí terčem číslo jedna případného protiúderu protivníka.


Jen abyste si nemysleli, že se nás doposud jaderný konflikt nedotýkal, tak vězte, že ČR se společně s Polskem již několik let v rámci jeho plánování a nácviku, aktivně podílí na programu SNOWCAT, tedy Support of Nuclear Operations With Conventional Air Tactics. Proto je potřeba nakoupit honem 'nuclear capable F-35', abychom mohli přejít na vyšší formu spolupráce.Ať to tedy v USA vyjde a budeme moci konečně zemřít krásnou smrtí smutných hrdinů jaderného konfliktu. A pak, že nebude ještě velká sranda. 

Podotázka:Co myslíte, bude to Čáslav nebo Mošnov?"

Když v roce 1983 oznámil náš loutkový režim, že v zájmu zajištění světového míru rozmístí v ČSSR sovětské rakety OTR-22 S, nebylo nám vůbec do zpěvu. Uvědomovali jsme si, že můžeme být zasaženi z druhé strany v řádu minut. Teď se vše opakuje, jenom s opačnými znaménky. Jenom my jsme zase rukojmí.


(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)


Anketa

Souhlasíte s tím, že na světovém šampionátu v hokeji letos nestartují Rusové?

Ano 14%
transparent.gif transparent.gif
Ne 72%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 14%
transparent.gif transparent.gif