Migrace je největší zrada v dějinách ČR, udeřil Babiš

politika

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) označil během svého projevu ve sněmovně finální podobu migračního paktu za „největší zradu v novodobých dějinách České republiky“. Masová migrace je podle něj rakovinou, která rozkládá evropskou společnost.

Migrace je největší zrada v dějinách ČR, udeřil Babiš
Andrej Babiš, šéf hnutí ANO
19. dubna 2024 - 06:05

Premiér Petr Fiala (ODS) ze zrady obvinil naopak Babiše a ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan prohlásil, že debatu o migrační pakt ovládl populismus. Šéfka sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) pak vystoupení k migračnímu paktu včera odpoledne přerušila.

Poslanecká sněmovna dnes vedla debatu o migračním paktu na mimořádné schůzi, kterou vyvolalo hnutí ANO. Nový migrační pakt Evropské unie o migraci a azylu, který byl schválen europoslanci v minulém týdnu, ostře kritizují zástupci parlamentních opozičních hnutí.

Velmi ostře se na adresu ministra Rakušana i vlády Petra Fialy (ODS) vyjádřil ve sněmovně Andrej Babiš.

„Největší zrada v novodobých dějinách ČR, které se dopustil premiér Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan. Vyměnili naši kulturu a náš způsob života za explozivní kriminalitu. Masová migrace je rakovina, která rozkládá evropskou společnost. Mohli bychom dopadnout jako Francie, Německo či Británie,“ prohlásil Andrej Babiš během svého projevu.„Stále máme čas a možnost s nelegální migrací bojovat. Prvním krokem je odmítnout progresivistické vítače, ekofanatiky a sociální inženýry ve volbách do Evropského parlamentu. Odmítání migrantů z odlišného kulturního prostředí není projevem nedostatku solidarity, ale pudu sebezáchovy. To musí být jasné každému, kdo vidí, co se děje v západoevropských městech,“ pokračoval šéf hnutí ANO s tím, že dohoda je šílená a obludná. Dále řekl, že podle něj obsahuje skryté uprchlické kvóty a zavazuje k přijímání migrantů z Afriky a z Blízkého východu podle představ Bruselu. Ve stejném duchu se pak vyjádřil i předseda SPD Tomio Okamura.

„To, že západní Evropa tlačí na přerozdělování migrantů, je logické. Jejich země, přesněji velké části jejich měst, jsou ochromeny. S migranty přišel zločin, extrémní růst násilí, terorismus, znásilňování, loupeže, vraždy a každodenní teror vůči normálním původním Evropanům,“ uvedl Okamura s tím, že cíl je podle něho jediný - odlehčit západní Evropě a přesunout co největší část nepřizpůsobivých migrantů do zemí střední a východní Evropy.

Psali jsme:

Premiér Petr Fiala (ODS) poté ze zrady nařkl Andreje Babiše.

„Největší zrady naší země se naopak dopustil Andrej Babiš, a to ochotou obětovat naši bezpečnost – prosazováním zájmů Viktora Orbána místo zájmů ČR, zanedbáním odpovědného hospodaření a zadlužováním naší země, ignorováním energetické bezpečnosti a zachováním naší závislosti na Rusku a celkovým chaosem, který po něm zůstal,“ reagoval Fiala na sociální síti X.

(jar, prvnizpravy, screen: cnn prima)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?