Mimozemšťané v Praze a Zelenskij do Haagu. Rajchl se rozjel

politika

Předseda PRO Jindřich Rajchl se ve svém vysílání ještě jednou vrátil k sobotní demonstraci Česko proti bídě, k manipulaci ze strany většiny mainstreamových médií. Dále také řekl pár slov k Vladimiru Zelenskému, kterého označil za teroristu. 

Mimozemšťané v Praze a Zelenskij do Haagu. Rajchl se rozjel
Jindřich Rajchl (PRO)
22. září 2023 - 07:05

Odhad deseti tisíců zúčastněných na sobotní protivládní demonstraci na Václavském náměstí byl podle jejího pořadatele a předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla ze strany médií lživý a manipulativní. 

Jak Rajchl ve svém videu připomněl, premiér Petr Fiala nebo europoslanec Alexandr Vondra (ODS) mluvili o pár tisících lidí a většina médií psala o účasti deseti tisíců lidí, policie však posléze upozornila, že šlo o odhad těsně po začátku akce, kdy na místo teprve mířili další demonstranti.

Zatímco v průběhu protestu byla účast demonstrantů na Václavském náměstí odhadována na vyšší jednotky tisíců lidí, Česká tisková kancelář odhadovala deset tisíc účastníků a podobné počty sdílela i další média, avšak mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík následně vysvětlil, že odhad deseti tisíců sobotních demonstrujících platil jen pro daný okamžik sčítání, ale při informování o počtu účastníků už údaje nikdo dál neaktualizoval. I když se počet účastníků pak mohl podstatně zvýšit.

„Informace o počtu účastníků shromáždění je čistě interního charakteru a slouží pro potřeby řízení a nasazování sil a prostředků. Výsledné číslo vychází z mapových podkladů, zkušeností policistů, jejich místní znalosti a ve vybraných případech i z analytické činnosti pracovníků operačních středisek,“ popsal Moravčík pro server Lidovky.cz, že přesnější čísla si policie nechává pro sebe.


„Na dnech Varšavské smlouvy na Václavském náměstí bylo o cca 90 tisíc lidí méně než na Dnech NATO. Myslím, že to vypovídá o tom, na jaké straně česká společnost stojí. Ráda bych občanům poděkovala, protože drtivá většina ukazuje, že ví, kdo je agresor a čemu se musíme bránit,“ napsala přitom v den konání demonstrace na sociální síť X také předsedkyně Poslanecké sněmovny a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

V reakci na slova policejního mluvčího Rajchl podotkl, že se po začátku akce počet demonstrantů měl „mnohonásobně zvýšit“. „Oni těch ‚deset tisíc‘ vzali, přetiskli a publikovali lež. Publikovali číslo, které bylo absolutně mimo… Ústy policie jsme se dozvěděli, že nám média lhala,“ řekl. „Každý, kdo má dvě oči“, podle Rajchla viděl, že informace o deseti tisících zúčastněných byla „lež“.

 „Lhali“ podle něj prý i novináři ze Seznamu a České televize. „Lhali celou dobu a tu informaci neuvedli na pravou míru,“ řekl šéf strany PRO. „Vy všichni z Reflexu a Fora24 jste kašpaři a lháři. Nic jiného,“ doplnil Rajchl. 

Srovnávání účasti se Dny NATO, k němuž se uchýlila předsedkyně Poslanecké sněmovny Pekarová Adamová, Rajchl nechápe. „To je úplně jiná akce. To nemá s politikou co dělat, tam se jezdí rodiny s dětmi dívat na letadla. A ještě ke všemu tam půlka lidí byli Poláci,“ zaznělo. Nejvíce k danému srovnání podle Rajchla sedělo ohodnocení slov Pekarové Adamové komentátorem MF Dnes Petrem Kolářem, který srovnání Dnů NATO a protivládní demonstrace označil za „ufounské“.


„Největší důkaz toho, že existuje mimozemská civilizace, je Markéta Pekarová Adamová. Ona nemůže být z téhle země. To nejde… Nikdo tak hloupý se prostě na téhle planetě nemohl narodit,“ přisadil si ještě Rajchl k šéfce TOP 09.

Šéf strany PRO se ve svém videu na Facebooku dále prohlásil, že by rád viděl větší spolupráci na středoevropském půdorysu, v rámci níž bychom více spolupracovali se Slovenskem, Maďarskem, Rakouskem, ale také zeměmi bývalé Jugoslávie, jako je Srbsko. 

„Začít si budovat vlastní středoevropskou identitu, tak aby nás nerozebíral pořád Východ nebo Západ, ale abychom vytvořili střed, který půjde svým vlastním směrem,“ řekl Rajchl. „Střední Evropa může být protiváhou Německa, které nás jinak bude rozebírat jako kostičky stavebnice,“ prohlásil předseda PRO Rajchl.

Rajchl se poté věnoval udalosti, kdy před dvěma týdny zasáhla raketa tržiště v Kosťantynivce. Celkem 17 lidí zemřelo a ukrajinští činitelé mluvili o ruských teroristech, kteří zákeřně čekali, až bude tržiště plné. I česká média mluvila o krvavém ruském útoku. Jenže podle zjištění deníku New York Times vyletěla střela z Ukrajinou kontrolovaného území. Ví se odkud, ví se v kolik, odpal má reportér dokonce natočený. Důkazy tedy tak silně svědčí o tom, že se nejednalo o ruský útok.

Psali jsme:

Jak uvádí deník New York Times, nejednalo se ani o ruské rakety, ani o ruský útok. Podle New York Times si trefili tržiště Ukrajinci trefili sami. A opírá se o úlomky rakety, satelitní snímky, výpovědi svědků a příspěvky na sociálních sítích. A dochází k závěru, že tržiště zasáhla „zbloudilá“ protivzdušná střela ze systému Buk. 

Nebylo by to poprvé, co ukrajinské protivzdušné střely minuly cíl. I proukrajinské zdroje potvrzují, že v Oděse střela „minula a zasáhla zem“. Jen pár dní poté došlo k vážnému poškození Chrámu proměnění Páně. Podle českých médií ruskými raketami. Rusko však útok na katedrálu popřelo a poškození bylo ve srovnání s jinými zasaženými cíli mírné. Rozporovaných je i mnoho dalších útoků na civilní cíle.

V souvislosti s novými důkazy o tom, že se nejednalo o útok ze strany Ruska, a že za smrt Ukrajinců z civilu mohou ukrajinské ozbrojené síly, se Rajchl do Zelenského pustil velmi zostra. Připomněl, že Ukrajina dostává veškeré údaje o vystřelených raketách od armádních složek USA, a tudíž Zelenskij musel vědět, kdo za tragédií stojí. Přesto lhal a vinu svalil na Rusko. Rajchl označil Zelenského za teroristu, který neváhá jít proti svým vlastním občanům a prohlásil, že by Zelenskij měl za své činy stanout před tribunálem v Haagu. 

(dan, New York Times, foto: red.)


Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?