Ovečkin: Haška znám, byl to dobrý hokejista, ale teď…

politika

Kapitán hokejového týmu Washington Capitals Alexander Ovečkin komentoval slova bývalého brankáře českého národního týmu Dominika Haška, který pravidelně kritizuje NHL kvůli výkonu ruských hráčů.

Ovečkin: Haška znám, byl to dobrý hokejista, ale teď…
Dominik Hašek
14. září 2023 - 02:20

Kapitán hokejového týmu Washington Capitals Alexander Ovečkin komentoval slova bývalého brankáře eského národního týmu Dominika Haška, který pravidelně kritizuje NHL kvůli výkonu ruských hráčů.

„Znám Dominika Haška, znám ho jako dobrého brankáře, který byl vždy na místě v pravý čas. I jednou mě chytil šanci. Jeho kritika? Nemám moc zájem o jeho prohlášení. Kluby NHL vybírají hráče podle dovedností a schopností, nikoli podle národnosti,“ citují Ovečkina hokejové noviny News.


Podle Ovečkina není NHL přístupná politickému tlaku a nepřipojuje se k sankcím proti ruským hokejistům, vítána.

Zároveň nechtěl předpovídat, jak dlouho bude tato situace trvat.V únoru loňského roku Hašek vyzval NHL, aby pozastavila smlouvy ruských sportovců kvůli situaci na Ukrajině. Nabídl také vězení na 15 let Čechům, kteří pracují v Rusku. Letos NHL hokejová hvězda Hašek nazval reklamou „ruské agrese“, také řekl, že liga „klesla na dno“.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Kdo podle vašeho názoru rozděluje společnost a šíři nenávist?